15 yaşında ki Gizem'den örnek davranış

15 yaşında ki Gizem'den örnek davranış
Gizem Kurtkale, 170 kilo mavi kapağı Esenler Belediyesi'ne gönderdi.

Kosava'ya ailesiyle birlikte gelen ve burada lise 2'nci sınıfta okuyan Antalyalı Gizem Kurtkale, topladığı 170 kilo mavi kapağı Esenler Belediyesi'ne gönderdi, belediyenin yolladığı tekerlekli sandalyeyi de Kosova'da engelliler derneğine bağışladı.

Prizren'deki Con Buzuku fen Lisesi'nde Türkçe eğitim gören Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Gizem Kurtale'nin topladığı 170 kilo ağırlığındaki mavi kapak, Prizrenli fiziksel bir engelliye umut oldu. Türkiye Cumhuriyeti ardından Kosova'da da başlatılan mavi kapak kampanyası, fiziksel engellilere umut olmaya devam ediyor. Türkiye'nin Antalya ilçesinden eğitim görmek için ailesiyle birlikte Prizren'e gelen Lise 2'nci sınıf öğrencisi Gizem, topladığı 170 kilo ağırlığındaki mavi kapağı, Türkiye'nin Esenler Belediyesi'ne göndermiş. Esenler Belediyesi'yle kurduğu uzun irtibatlar ardından Gizem, belediyenin gönderdiği bir tekerlekli sandalyeyi Prizren'de merkezi bulunan Endikos'a bağışta bulundu. Uzun yıllar Prizren'de hizmet veren Hendikos'a bağışta bulunmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Gizem, çok mutlu olduğunu söyledi.

Türkiye Mezunları Derneği Başkanı ve Con Buzuku Fen Lisesi öğretmeni Cengiz Çesko'yla birlikte bir tekerlekli sandalyeyi derneğe getiren 15 yaşındaki Gizem'in bu girişimi hocaları tarafından da desteklendi. Uzun yıllar hizmet veren Hendikos Fiziksel Engelliler Derneği Başkanı Drita Vukashinay, çok sayıda fiziksel engelinin tekerlekli sandalyeye ihtiyacı olduğunu ve bu girişiminden dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. Vukashinay, sandalyenin aynı aileden 3 kardeşin fiziksel engelli olduğunu ve hiçbirinin tekerlekli sandalyesinin olmadığını söyledi ve bu tekerlekli sandalyenin onlara verileceğini ifade etti. Gizem Kurtkale de 2 yıldır Kosova'da olduklarını ve annesiyle birlikte bu tür bir girişimde bulunduklarını söyledi.

Türkiye'de eğitim gören Kosovalı bir gencin başlatmış olduğu mavi kapak kampanyası Türkiye'de binlerce fiziksel engelliye umut oldu. Aynı uygulama birkaç ay önce Kosova'da başlatıldı.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com