15 yaşında Mars’a gitmeye hazır

15 yaşında Mars’a gitmeye hazır
Çocukluk hayalini gerçekleştirmek için herşeyi yapıyor

Birçoğumuz için hayallerimizin peşinde koşmak, aklımızdan geçen düşünceler ve sözlü-yazılı ifadelerin ötesine geçemiyor. Henüz 15 yaşında olan ve kendisine ‘Mars’a ayak basan ilk insan olmak’ gibi büyük bir hedef koyan Abigail Harrison, bugüne kadar başardıklarıyla hayallerini gerçeğe dönüştürmek isteyen yeni nesil için benzersiz bir örnek oluşturuyor.‘Adam olacak çocuk’ tabiri, sosyal medyanın etkisiyle kalıbını tamamen değiştiriyor. ABD’de yaşayan 15 yaşındaki bir genç, sisteme ayak uyduranların veya anne-baba egosunun kurbanı olanların aksine, bugüne kadar tanık olmadığımız bir başarı öyküsü ortaya koyuyor.

Henüz küçük bir çocukken astronot olmaya karar veren Abigail, annesinden aldığı destekle hayalini gerçekleştirmek için hiç vakit kaybetmeden çalışmaya başladı. Hayalini sadece anlatmakla yetinmeyen Abigail, açtığı blog sayfası ve sosyal medya ağlarıyla dünyanın dört bir yanında binlerce takipçiye ulaşmış durumda.

Ortaya koyduğu arzu dolu çalışmayla NASA’nın dikkatini çeken, Space.com ve Mashable gibi önde gelen bilim ve teknoloji sitelerine konuk olan Abigail, ABD televizyonlarının da merak ettiği bir isim haline geldi. Bunun en önemli sebeplerinden biri, Mayıs sonunda Uluslararası Uzay İstasyonu’nda (UUİ) göreve başlayacak olan astronot Luca Parmitano’nun, Abigail’i ‘Dünya’daki irtibat şefi’ olarak seçmiş olması.

Yeni şeyler keşfetmek ve bilinmeyenleri gün ışığına çıkarmak istiyorum’ diyen Abigail, kendisi için en mükemmel hedefin Mars olduğunu biliyor. (MRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com