15 yaşındaki kızla evlendi 15 yıl hapsi isteniyor

15 yaşındaki kızla evlendi 15 yıl hapsi isteniyor
15 yaşındaki E.D. ile evlenen ve bu evlilikten 1 çocuğu olan berbere 15 yıla kadar ağır hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Hatay'da geçen yıl 15 yaşındaki E.D. ile evlenen ve bu evlilikten 1 çocuğu olan berber 25 yaşındaki Ömer Yazıcı hakkında 15 yıla kadar ağır hapis cezası istemiyle dava açıldı.

CİNSEL İSTİSMAR SUÇU
Kent merkezinde berber dükkanı bulunan Ömer Yazıcı, telefonla görüşmeye başladığı akrabası E.D. ile olan arkadaşlığını aşka dönüştürdü. E.D.'nin de rızasıyla çift evlenmeye karar verdi. Bunun üzerine Yazıcı, kızı ailesinden istedi. Ancak baba Abdulberi D., kızının yaşının küçük olduğunu gerekçe göstererek evliliğe onay vermedi. E.D. ile Ömer Yazıcı ısrar edince ailenin rızasıyla evlilik izni çıktı ve düğün hazırlıklarına başlandı. E.D. ile Yazıcı, geçen yıl ocak ayında nikahsız evlendi. Bu evlilikten bir kız bebekleri olan Ömer Yazıcı, Nüfus Müdürlüğü'ne giderek 'Z.' adını verdiği çocuğunu nüfusuna kaydettirdi. Nüfus Müdürlüğü görevlileri nikahsız anne E.D.'nin yaşının küçük olduğunu fark edince durumu Cumhuriyet Savcılığı'na bildirdi. Olayla ilgili soruşturma başlatan Cumhuriyet savcısı, Ömer Yazıcı hakkında 'çocuğa cinsel istismar' suçundan 15 yıla kadar hapis, E.D.'nin babası Abdulberi D. hakkında da, 'çocuğa cinsel istismar suçuna yardım etme' suçundan 8 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı.

BİRBİRİMİZİ SEVİYORUZ
Hatay 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde
görülen davanın ilk duruşmasına çıkan tutuksuz sanık Ömer Yazıcı, Cumhuriyet savcısına verdiği ifadesinde, "Kendisi uzaktan akrabam olur, bir gün telefonla konuştuk ardından arkadaşlığımızı ilerletip birbirimize aşık olduk. Ailesinden istedim ama yaşı küçük olduğu için önce vermek istemediler. Biz ısrar edince evlenmemize razı oldular. Birbirimizi severek evlendik, bir çocuğumuz oldu. Çok mutluyuz" dedi. E.D. ise "Arkadaşlık yapıp birbirimizi sevdik. Ailemden istediler, yaşım küçük olduğu için ailem vermedi. Ben ısrarlı davranınca, yanlış bir şey yapabileceğimden korkarak evliliğime rıza göstermek durumunda kaldılar. Ömer'den bir bebeğim var. Şikayetçi değilim" ifadelerini kullandı.

Duruşmaya katılan baba Abdulberi D. ise kızının yaşının küçük olması nedeniyle evliliğe önce izin vermediğini ancak kızı ile damadının çok ısrarlı davrandığını ileri sürdü. Abdulberi D., kızının kötü bir şey yapmasından korktuğu için evliliklerine izin vermek zorunda kaldığını ileri sürerek kendini savundu. Duruşma, E.D.'nin kemik yaşının saptanması için ertelendi.(SYK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com