15 yıldır kaçıyor!

15 yıldır kaçıyor!
Konya'da 15 yaşında ailesi tarafından zorla görücü usulüyle evlendirilen 2 çocuk annesi 37 yaşındaki Gökçe A., boşanmasına rağmen öldürülme korkusuyla 15 yıldır eski eşinden kaçtığını söyledi. Gökçe A., kendisine yeni bir kimlik çıkartılmasını istedi.
15 yaşındayken ailesinin zoruyla görücü usulüyle evlendirildiğini belirten Gökçe A., İddaya göre evlendikten kısa bir süre sonra kayınpederi ve eşinden şiddet görmeye başladı. Buna bir anlam veremediğini kaydenen Gökçe A. yaşadıklarını şöyle anlattı:
 
'Kayınpederime 'niçin beni dövüyorsun?' diye sorduğumda. 'Benim evimde kalıyorsun. Ekmeğimizi yiyorsun, döverim' diyordu. Beni bazen soba maşasıyla döverdi. Eşim de dayağın dozunu gün geçtikçe artırdı. Bir gün eşim eve geldiğinde müzik dinliyordum. Bana, 'Müzik dinleyince kimi düşünüyorsun?' deyip kafamda müzik setini kırmıştı.' 
 
'TABANCAYLA BACAĞIMDAN VURDU
 
5 yıl süren evliliğinden 2 çocuğunun olduğu ve zaman zaman çocuklarının da dayak yediğini iddia eden Gökçe A., şunları söyledi:
 
'Kocamın hiç acıması yoktu. Şiddetin dozu her geçen gün arttığı için boşanma kararı aldım ve evi terk edip, ailemin yanına yerleştim. Eve gelip ailemi tehdit etti. Beni de zorla geri götürmek istedi. Gelmeyeceğimi söyleyince de bacağımdan tabancayla vurdu. Şikayetçi oldum. Bunun üzerine ailesi bana ve aileme baskı uyguladı. Ölümle tehdit etti. Şikayetimden vazgeçtim. 17 gün cezaevinde kaldıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.'
 
'BOŞANDIK, 2 YIL DA NİKAHSIZ YAŞADIK'
 
5 yıl evli kaldıktan sonra boşandıklarını belirten Gökçe A., boşandıktan sonra da eşinin zorla eve geri götürdüğünü ve yaklaşık 2 yıl nikahsız da nikahsız yaşadıklarını belirtti. Gökçe A., kayınpederinin taciz etmesinin ardından evi terk ettiğini öne sürdü.
 
Evi terk ettikten sonra eşinin ailesi tarafından kardeşinin bıçaklandığını, annesinin de ormanlık alana kaçırılıp dövüldüğünü ileri süren Gökçe A., sözlerini şöyle sürdürdü:
 
'Olaylar yüzünden artık ailemle de görüşemiyorum. Ama aklım sürekli onlarda. Çünkü onlar sürekli tehdit altında. 15 yıldır eski eşimden kaçıyorum. Çünkü bulursa beni öldürecek. O yüzden de sürekli yerimi değiştiriyorum. Rahat bir yaşam sürebilmek için yeni kimlik çıkartılmasını istiyorum. İzimi kaybettirmek istiyorum. Bunu içinde başta Başbakanlık olmak üzere İçişleri ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na 2009 yılında müracaatta bulundum. Ama şu ana kadar sonuç çıkmadı. Ama ben buna rağmen yeniden müracaatlarda bulundum ve bulunmaya da devam ediyorum.'
 
İNGİLİZ BASININDA YER ALMIŞ
 
15 yıldır kaçtığı için çocuklarına da hasret kaldığını ifade eden Gökçe A., şiddet dolu hayatının nisan ayında İngiliz Herald Tribune Gazetesi'nde de yer aldığını söyledi. (SNK)
 
Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com