150 kişilik işe 3300 başvuru!

150 kişilik işe 3300 başvuru!
İZMİR ve Manisa kentlerini kapsayan İzmir Orman Bölge Müdürlüğü’ne alınacak 150 geçici işçi için çoğunluğu üniversite mezunu 3 bin 300 kişi başvurunca noter huzurunda çekilış yapıldı.
İzmir Orman Bölge Müdürlüğü’nde 6 ay süreyle çalışacak geçici 150 işçi için başvuru sayısı 3 bin 300’e ulaşınca Bölge Müdürlüğü’nde noter huzurunda çekiliş düzenlendi. Çekilişe gelen adayların oldukça heyecanlandığı dikkat çekti. Bazı adaylar, şans getireceği umuduyla çekilişi çocuklarına yaptırdı.
 
İzmir Orman Bölge Müdürlüğü Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürü Tacettin Coşkun, her yıl 6 ay geçici olarak çalışacak arazöz şoförü, yangın haberleşme, yangın işçisi, iş makinesi operatörü görevlerinde 150 kişinin işe alınacağını söyledi. Coşkun, "Kura çekimine 3 bin 300 aday katıldı. kura çekiminde belirlenen 450 yedek ve 450 asil işçi adayı 8 Ağustos’ta sınavdan geçirilecek. İşe başvuru yapanlardan mutlaka daha önce bu işin eğitimini aldıklarına dair sertifika istiyoruz. İş için başvuruanlar İş-Kur tarafından gönderildi" dedi. 6 aylık geçici işçi ücretinin mesai ücretleri ile birlikte bin 500 TL ile 2 bin TL arasında değişeceği belirtildi. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com