“150 milyon dolar nereye harcandı"

“150 milyon dolar nereye harcandı"
Halkın Sesi Partisi (HAS Parti) Tepebaşı İlçe Başkanı Ramazan Kaya, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin borç aldığı 150 milyon doları nereye harcadığını açıklaması gerektiğini söyledi.

Halkın Sesi Partisi (HAS Parti) Tepebaşı İlçe Başkanı Ramazan Kaya,
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin borç aldığı 150 milyon doları
nereye harcadığını açıklaması gerektiğini söyledi.
Kaya, düzenlediği basın toplantısında, Büyükşehir Belediyesinin, 'Türkiye'nin en borçlu 3. belediyesi' olmasının düşündürücü olduğunu belirterek, belediye yetkililerinin söz konusu parayla ne yapıldığını açıklaması gerektiğini vurguladı.
Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in tramvayı ve raylarını dolaştırarak söz konusu borcun izahından kaçamayacağını ifade eden Kaya, şöyle konuştu: 'Borçlanarak büyümek hem hükümetin hem de ana muhalefetin kalkınma yöntemidir. Ülkemizin dış ve iç borçlarını rekor seviyede artıran AKP hükümeti ile Eskişehir Belediyesini en borçlu 3. belediye yapan belediye başkanını partiye katmak için tören yapan CHP'nin özünde aynı yöntemleri uyguladıkları görülmektedir. Bu anlamda birbirlerinden farkları yoktur. Bugün hükümeti eleştiren CHP'nin il yöneticileri de Eskişehir Büyükşehir Belediyesini eleştiren AKP'nin yerel yöneticileri de aslında farkında olmadan kendi politikalarını eleştirmektedirler. Büyükşehir Belediyesini ülkenin en borçlu 3. belediyesi yapan Büyükerşen'i üye yapmak için tam kadro ayağına gelen CHP'nin ekonomiye nasıl baktığı görülmüştür. CHP'li il yöneticileri, 'bizim genel başkanımızın adı Kemal borcu öder' diye düşünüp bu transferi çok istediler. Aynı eleştiriyi AKP'nin il yöneticilerine de yapıyoruz. Madem borçlanmak kötü neden kendi hükümetinizin yükselttiği borçlara bakmıyor eleştirmiyorsunuz. '

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com