154 kişi CHP'ye katıldı

154 kişi CHP'ye katıldı
Gürsel Tekin, CHP Bandırma Gençlik Kollarına üye olan 154 gence rozet taktı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel ''Kesinlikle gençlerin, hele hele üniversiteli gençlerin siyaset dışında kalması doğrusu Türkiye için büyük bir talihsizliktir'' dedi.

Gürsel Tekin Belediye ziyaretinin ardından, Bandırma esnafının sorunlarını dinledi.

Barış Manço Kültür Merkezi'nde yapılan programda konuşan Tekin, ''Bugün eğer siyasette kalite yoksa ne yazık ki gençlerin olmadığından kaynaklanır. Bugün siyasette kalite yoksa kadınların olmadığından kaynaklanır. Kesinlikle gençlerin, hele hele üniversiteli gençlerin siyaset dışında kalması doğrusu Türkiye için büyük bir talihsizliktir'' dedi.

Türkiye'de çok ciddi sorunların olduğuna işaret eden Tekin, şöyle devam etti:

''İşsizlik nedeniyle sadece 2012 yılında 753 tane hayatına son vermiş insanlarla karşı karşıyayız. Kolay değildir. Hiçbir insan bir gece yarısı karar alarak bedenine son vermez. Din ve vicdanen kabul edilebilir bir şey değildir. 753 tane insanımız niçin intihar etti. Neden- Hiç kimse ilgilenmedi. Cumhuriyet Halk Partisi olarak uzun süredir çaba sarf ediyoruz. Bu konuda uzman arkadaşlarımızla bir çalışma yapıyoruz. Öteki Türkiye'nin fotoğrafını çıkarmaya çalışıyoruz. Öteki Türkiye'nin fotoğrafını çıkarırken bu tür acı manzaralarla da karşı karşıya kaldık. Anneler babalar bütün imkanlarını seferber eder çocuklar okusun diye. Sadece atama bekleyen 36 tane kardeşimiz ne yazık ki hayatına son vermiş. Hepimizi çocukları onlar hepimizi vicdanının kanaması gerekiyor.''

CHP Balıkesir Milletvekilleri Namık Havutça ve Haluk Ahmet Gümüş, Bandırma Belediye Başkanı Sedat Pekel, Başkan Yardımcıları Dursun Mirza, Ozan Onur, CHP İl Başkanı Muzaffer Mavuk ve İlçe Başkanı Metin Ok, Tekin'in konuşmasının ardından CHP Bandırma Gençlik Kollarına üye olan 154 gence rozet taktı.

Rozet takma törenine CHP Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Nazlı KIRAN da katıldı.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com