16 derslikli okul 5 öğrenciye kaldı

16 derslikli okul 5 öğrenciye kaldı
Kütahya Simav'da işsizlik Bahtıllı beldesini fena vurdu. Köyün gençleri aileleriyle birlikte İzmir'e taşınınca bir zamanların gözde okulları arasında ilk sıralarda yer alan 3 katlı tam donanımlı 16 derslikli koca okulda okuyan öğrenci sayısı 5

Kütahya Simav'da işsizlik Bahtıllı beldesini fena vurdu. Köyün gençleri aileleriyle birlikte İzmir'e taşınınca bir zamanların gözde okulları arasında ilk sıralarda yer alan 3 katlı tam donanımlı 16 derslikli koca okulda okuyan öğrenci sayısı 5'e düştü.
Okulun 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıflarda okuyan 15 öğrencisi de komşu beldedeki Çaysimav İlköğretim Okuluna taşınınca 5 öğrenci teneffüste oynayacak arkadaş sıkıntısı çekmeye başladı. Çocuklarının günlerini yalnızlık çekerek geçirdikleri için mutsuz olduklarını ileri süren öğrenci velisi Mesut Ata, Çaysimav'a taşınan 15 öğrencinin Bahtıllı'da okumalarını istediklerini söyledi. Bahtıllı Belediye Başkan Yardımcısı Nurullah Sert ise,” Yalnızlık çeken öğrencilerimizle devlet-millet işbirliği ile yapılan okulumuzun içler acısı halini anlattığımız İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, bize 65 öğrenciyi bulun, okulunuzu tekrar açalım diyorlar. Köyde yaşayanların tamamı yaşlılar. Bunlar nasıl çocuk yapsın. Gençler ise işsizlik yüzünden İzmir'e göç etti. Okulumuz hayalet okul oldu. Ne yapacağımızı şaşırdık” dedi.
Eğitimleri 3 katlı 16 derslikli Bahtıllı İlköğretim Okulunda sürdüren bir ve ikinci sınıftaki 5 öğrenci de öğretmenleri Mutlu Tarhan'dan memnun olduklarını ancak teneffüslerde oynayacak başka arkadaş bulamadıkların şikayetçi olduklarını kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com