16 projeye doğrudan faaliyet desteği

16 projeye doğrudan faaliyet desteği
Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA) Genel Sekreteri Yılmaz Özmen, 'doğrudan faaliyet desteği' çerçevesinde 16 projenin destekleneceğini ifade etti.

Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA) Genel Sekreteri Yılmaz Özmen, 'doğrudan faaliyet desteği' çerçevesinde 16 projenin destekleneceğini ifade etti.
Özmen, yaptığı açıklamada, 'Yönetim Kurulu tarafından onaylanan listeye göre, Afyonkarahisar'dan 3, Kütahya'dan 7, Manisa'dan 1 ve Uşak'tan 5 proje destek almaya hak kazanmıştır. Program için ayrılan 950 bin liralık bütçenin tamamı söz konusu projelere tahsisi edilecek olup, mevcut bütçenin bitmesi sebebiyle yeni proje başvurusu alınmayacaktır.
Diğer bir deyişle, programın ilanı sırasında son başvuru tarihi 2 Aralık 2011 olarak belirtilen proje başvuru süresi 22 Temmuz 2011 tarihi itibariyle sona ermiştir. Ajansa sunulan projelerin, bölgenin ulusal ve uluslararası alanda rekabet gücünün ve tanınırlığının artması, bölgenin yenilikçilik ve girişimcilik kapasitesinin geliştirilmesi, bölgede etkin işbirliği ağlarının oluşturulması ve bölgenin bilgi ve iletişim altyapısının geliştirilmesi, bölgenin yaşam kalitesinin artırılması beklenmektedir. Program kapsamında ajansımıza sunulan projeler, doğrudan yatırım bileşeni içermekten ziyade TR33 Bölgesinin sürdürülebilir kalkınmasına katkı sağlayacak ve büyük ölçekli yatırım kararlarına öncül olacak stratejik planlama, araştırma ve fizibilite oluşturma faaliyetlerini içermektedir' dedi.Destek almaya hak kazanmış proje sahipleriyle gelecek eylül ayında sözleşme imzalanmasının planlandığını anlatan Özmen, proje uygulama süresinin sözleşme imzalandıktan sonraki gün başlayacağı ve azami üç ay olacağını sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com