160 farklı noktada 15 bin yapı ustası buluşuyor

160 farklı noktada 15 bin yapı ustası buluşuyor
Sivas'ın Suşehri ilçesinde Türkiye'yi gezen Kütahya Seramik ve Kütahya Yapı Kimyasalları Tanıtım ve Eğitim (KYK) Otobüsü ülkenin her köşesindeki seramik kaplama ve mantolama ustaları ile bayi çalışanlarına sektördeki gelişmeleri, yeni ürünleri, uygulama

Sivas'ın Suşehri ilçesinde Türkiye'yi gezen Kütahya Seramik ve Kütahya Yapı Kimyasalları Tanıtım ve Eğitim (KYK) Otobüsü ülkenin her köşesindeki seramik kaplama ve mantolama ustaları ile bayi çalışanlarına sektördeki gelişmeleri, yeni ürünleri, uygulama tekniklerini anlatıyor ve uygulamalı eğitimler veriyor.
Suşehri'ne gelen Kütahya Seramik otobüsü Suşehri'ndeki bayilere bilgilendirme seminerini gerçekleştirirken Suşehri Temsilcisi Ali Yaman'da vatandaşlara çeşitli bilgiler verdi. Konu hakkında açıklama yapan KYK Pazarlama Lideri Halil Karakulak Türkiye'de ilk kez gerçekleştirilen girişimle yapı ustalarının çağdaş yöntem ve malzemelerle yakından tanıştırıldığını söyleyerek, '1 Mart 200''da faaliyete geçen Kütahya Seramik ve Kütahya Yapı Kimyasalları KYK Usta Kulübü bugün 15bin üyesiyle çalışmalarına devam ediyor. Şubat ayı itibariyle başladığı 2011 yılı eğitim faaliyetlerinde, 160 farklı noktada 15bin ustaya ulaşmayı hedefliyor. Kütahya Seramik ve Kütahya Yapı Kimyasalları Tanıtım ve Eğitim Otobüsü, Türkiye'yi il il, ilçe ilçe, köy köy dolaşarak, yapı sektöründeki bayileri, çalışanları, seramik kaplama ve mantolama ustalarını yeni ürün ve yöntemler konusunda bilgilendiriyor. Yapı kimyasalları ve seramik sektöründe faaliyet gösteren ustalara, yeni malzeme ve teknolojiler ile doğru uygulama yöntemleri, seramik döşeme şekilleri konusunda eğitimler veriyor. Türkiye'de ilk kez gerçekleştirilen bu girişimle yapı ustaları, çağdaş yöntem ve malzemeler ile yakında tanıştırılmış oluyor' dedi.
Karakulak eğitim faaliyetlerine katılanların bir yıllık ferdi kaza sigortasının da yapıldığını vurgulayarak, 'Sektörde ilk olma özelliği taşıyan 'Eğitim ve Tanıtım Otobüsü', Kütahya Seramik ve Kütahya Yapı Kimyasalları ''KYK Usta Kulübü üyeleri ve bayi çalışanlarını kapsayan 'Bizim Ekip' üyeleri ile buluşuyor. Tanıtım ve Eğitim Otobüsü, özel olarak dizayn edildiği için, eğitim salonu, uydu bağlantısı ve hızlı internet ulaşımı gibi teknolojik donanımları bulunuyor. Kütahya Yapı Kimyasalları, Ustalar Kulübü'ne yönelik çalışmalarda eğitim faaliyetlerinin yanı sıra seramik ustaları ve eşleri için bir yıllık ferdi kaza sigortası yaparak önemli bir sosyal sorumluluk projesine de imzasını atıyor' ifadelerini kullandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com