160 Kaçak Yakalandı

160 Kaçak Yakalandı
Türkiye'de bulunmaları için yasal gerekleri karşılamayan ve sınırı yasa dışı yollardan geçmek isteyen toplam 160 kaçak şahıs yakalandı.

Türkiye'de bulunmaları için yasal gerekleri karşılamayan ve sınırı yasa dışı yollardan geçmek isteyen toplam 160 kaçak şahıs yakalandı Türkiye'de bulunmaları için yasal gerekleri karşılamayan ve sınırı yasa dışı yollardan geçmek isteyen toplam 160 kaçak şahıs yakalandı.

Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinde yer alan bilgiye göre, dün Yunanistan Sınırı'nda Türkiye'den Yunanistan'a yasa dışı yollardan geçmeye çalışan 73 Myanmar, 9 Filistin, 6 Somali, 3 Moğolistan, 1 Libya uyruklu olmak üzere toplam 92 şahıs yakalandı. Ayrıca, Yunanistan'dan Türkiye'ye yasa dışı yollardan geçen 2 Gürcistan uyruklu şahıs da sınırda yakalandı. Suriye sınırında ise Suriye'den Türkiye'ye yasa dışı yollardan geçen 4 Nijerya, 3 Somali uyruklu olmak üzere toplam 7 şahıs ele geçirildi. Bulgaristan sınırında da Türkiye'den Bulgaristan'a yasa dışı yollardan geçmeye çalışan 8 Irak, 1 Suriye uyruklu olmak üzere toplam 9 şahıs yakalandı. Ayrıca, Irak Sınırı'nda Irak'tan Türkiye'ye yasa dışı yollardan geçen 2 Irak uyruklu şahıs yakalanırken, Edirne ve Hatay'da kolluk kuvvetlerince, il merkezlerinde icra edilen önleyici tedbirler kapsamında yapılan kontrollerde, Türkiye'de bulunması için yasal gerekleri karşılamayan 23 Myanmar, 7 Pakistan, 7 Afganistan, 3 Gürcistan, 2 Eritre, 2 Somali, 2 Filistin uyruklu ve bu şahıslarla bağlantılı 2 Türk vatandaşı olmak üzere toplam 48 şahıs yakalandı. Yakalanan şahıslar hakkında yasal işlem başlatıldı
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com