165 Somalili Türkiye'de / VİDEO

165 Somalili Türkiye'de / VİDEO
Somali'de bulunan öğrencilere yönelik başlatılan eğitim kampanyası kapsamında Türkiye'deki vakıf üniversitelerinde burslu olarak eğitim görecek olan 165 Somalili öğrenci İstanbul'a geldi.

Türk Hava Yolları'na ait bir uçakla Mogadişu'dan İstanbul'a gelen öğrenciler, Atatürk Havalimanı'nda İstanbul Vali Yardımcısı Ahmet Aydın, Süzer Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Mustafa Süzer, Vakıf Üniversiteleri Birliği Başkanı Rıfat Sarıcaoğlu ve Kimse Yok Mu Derneği yöneticileri tarafından karşıladı.

"TÜRK MİLLETİ OLARAK SOMALİYE HER TÜRLÜ KATKIYI YAPIYORUZ"

Somalili öğrencilerin Türkiye'ye gelmesi ile ilgili olarak Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Süzer Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Mustafa Süzer, Türkiye'ye gelmesi beklenen bazı öğrencilerin Somali'deki terör saldırısında hayatını kaybettiğini söyledi. Türk milleti olarak Somali'ye her türlü desteği vermek için harekete geçtiklerini belirten Süzer, "Sizlerin burada olması Türkiye ile Somali halkı arasındaki bir dostluk ve kardeşlik bağının başlangıcını oluşturuyor. Sizlerin ileride Somali'ye dönüp kendi ülkenizde veya başka ülkelerde çok iyi pozisyonlara gelip çok yararlı işler yapacağınıza inanıyoruz" dedi.

"ONLAR DA KENDİ HALKINA VE DÜNYADA EĞİTİME KATKI VERECEK"

Vakıf Üniversiteleri Birliği Başkanı Rifat Sarıcaoğlu da, üniversiteler olarak bu öğrencileri kendi çocukları gibi gördüklerini ifade ederek, "Umuyoruz ki bundan 4- 5 sene sonra ülkelerine hizmet edecekler. En önemli şey bizler onlara nasıl yardım elini uzattıysak, onlarda zaman gelince kendi halkına ve çevresine dünyada eğitime katkıda bulanacaklar" diye konuştu.

VAKIF ÜNİVERSİTELERİ

Eğitim kampanyasına destek veren vakıf üniversiteleri şunlar:

"Acıbadem Üniversitesi, Atılım Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Beykent Üniversitesi, Bezm-İ Alem Üniversitesi, Çankaya Üniversitesi, Doğuş Üniversitesi, Fatih Üniversitesi, Haliç Üniversitesi, İstanbul Arel Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi, İstanbul Kültür Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi, İzmir Üniversitesi, Maltepe Üniversitesi, Okan Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesi."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com