16'lık aşk istifa getirdi

16'lık aşk istifa getirdi
Almanya'da bir siyasetçi geçmişte 16 yaşındaki bir kızla aşk ilişkisi yaşadığı ortaya çıkınca ağlayarak istifa etti.

Almanya'nın Schleswig-Holstein Eyaleti Hıristiyan Demokrat Birlik (CDU) partisi başkanı ve 9 ay sonra yapılacak seçimlerde eyalet başbakanı adayı olan Christian von Boetticher istifa etti.

40 yaşındaki parti eyalet başkanının bir yıl öncesine kadar 16 yaşındaki bir kızla aşk ilişkisi yaşadığının ortaya çıkması ve kendi partisinden de yoğun tepki alması üzerine Von Boetticher, gizlice yapılan parti yönetim kurulu toplantısı sonrası   istifasını açıkladı.
Sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden tanıştığı Kuzey Ren Vestfalyalı kıza aşık olduğu bildirilen Alman siyasetçi, istifasını açıklarken gözyaşlarını tutamadı.

Von Boetticher, “Evet bir genç kıza aşık oldum ve birkaç ay süren bir ilişki yaşadık. Kimseyi kandırmadım, yalan söylemedim, aldatmadım. Ama yaş farkı nedeniyle bu ilişkinin normal karşılanmadığını biliyorum” dedi.
Seçimlerde seçmenlerin kızı yaşındaki biriyle ilişkiye giren bir siyasetçiye güven duymayacaklarını belirten parti arkadaşları istifa baskısı yapmıştı. Parti eyalet başkanlığı ve eyalet başbakan adaylığından istifa eden Von Boetticher eyalet meclisindeki grup başkanlığı görevini sürdüreceğini söyledi. CDU eyalet teşkilatı yeni aday arayışına başladı.
Bir kale daha gidebilir

Von Boetticher, Almanya Başbakanı Angela Merkel'in gözdelerindendi. Seçimlerde tekrar iktidara gelmesine kesin gözüyle bakılan CDU'da böylece işler karıştı. Siyasi kulisler CDU'nun aldığı darbenin 6 Mayıs 2012'de yapılacak eyalet seçimlerinde SPD'ye yarayacağı ve 2013'de yapılacak Federal Parlamento seçimleri öncesi Merkel'in bir CDU kalesini daha kaybedeceği yorumunu yapıyor.
 
Yasak değil ama...
 
Almanya'da geçerli yasalara göre 14 yaşın altındakilerle cinsel ilişki yasak. 14-16 yaş arası gençlerin, partnerin kendisinden 3 yaş daha büyük olmaması halinde, cinsel ilişkide bulunmalarına yasal olarak engel yok. 16 yaşından büyükler için ise hiçbir engel bulunmuyor. Alman siyaseti “yasak aşk” skandallarına aşina:

- Almanya'nın eski Maliye Bakanı ve Hıristiyan Sosyal Birlik Partisi'nin (CSU) Genel Başkanı Theo Waigel'ın 1993 yılında o dönemlerin ünlü kayakçısı Irene Eppler'le ilişkisi olduğu ortaya çıkmıştı. Evli olan Waigel eşinden boşanarak 1994 yılında Irene Epple ile evlendi. Ancak Bavyera Eyalet Başbakanı olma yolu da tıkandı.
- CSU Genel Başkanı ve eski Federal Tarım Bakanı Horst Seehofer'in bürosunda çalışan bir danışmanıyla yasak aşk yaşadığı ortaya çıktı. Danışman sevgilisinden bir çocukları dünyaya gelirken, Seehofer tercihini ailesinden yana kullandı. Yasak aşkın ortaya çıkmasına rağmen Seehofer 2008 yılında Bavyera Eyalet başbakanı seçildi.
- Dönemin SPD'li Avrupa Birliği komiseri Günter Verheugen'in büro yöneticisi bir kadınla gizli aşk ilişkisi yaşadığı ortaya çıktı. Bunun üzerine 20 yıllık eşinden boşandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com