“17 madde karara bağlandı”

“17 madde karara bağlandı”
Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Nazlı, meclisin Temmuz ayı toplantılarında gündemde yer alan 17 madde ile idare tekliflerinin görüşülerek, oy birliği ile karara bağlandığını söyledi.

Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Nazlı, meclisin Temmuz ayı toplantılarında gündemde yer alan 17 madde ile idare tekliflerinin görüşülerek, oy birliği ile karara bağlandığını söyledi.
Nazlı, düzenlediği basın toplantısında, meclisin bu ay 5 oturum halinde toplantığı belirtti.
Tüm kararların detaylı bir şekilde tartışılıp ondan sonra karara bağlandığını ifade eden Nazlı, '2010 yılı maden ruhsatlarında, iş yeri açma ve çalışma izin harçlarının bedelleri tespit edildi. Pazarlar İlçe Özel İdare hizmet binasının zemin katı halk kütüphanesi olarak tahsis edildi. Emet Gürpınar Köyü'nde bulunan ve eğitim öğretim açısından yetersiz ve eski binanın yerine 4 derslikli yeni bir okul binasının yapılması ayrıca Cevizdere Şehitleri İlköğretim Okulunun onarımının yapılması kabul edildi. Merkez İlçe Yoncalıya bir ilköğretim okulu yapılması konusu da Araştırma İşgücü ve Çeşitli İşler Komisyonu'nun yapmış olduğu araştırma ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün görüşleri doğrultusunda yeterli öğrenci sayısına ulaşıldığı takdirde binanın yapılması kararlaştırıldı.Temmuz ayı toplantımızda gündeme alınan bir diğer önemli konu da 2009-2010 futbol sezonunda büyük bir başarı göstererek 2.ligden 1.lige yükselme başarısı gösteren Tavşanlı Linyit Spor Kulübü'nün müsabakalarını oynayabileceği 1.lig kriterlerine uygun bir stada kavuşturulması konusuydu. Tavşanlı İlçesi Ada Stadını Futbol Federasyonunun istemiş olduğu kriterlere uygun hale getirebilmek için hazırlanan projede yer alan protokol VİP salonu basın ve naklen yayın odası bölümlerinin imalatlarında kullanılmak üzere İl Özel İdaresi 2010 yılı bütçesindeki Birliklere Yardım bölümünden 100.000 TL. Ödeneğin ve Ek Ödenekten 75.000 TL. Ödeneğin Spor Hizmetlerine aktarılması konusu oy birliği ile kabul edildi. Tavşanlı Linyit Sporun futboldaki başarısına ve ilimizi 1.lig de temsil etme hakkına sahip olmasına karşılık İl Genel Meclisimiz stadın iyileştirilmesi için ilk katkıyı sağlayarak üzerine düşeni yapmış oldu' dedi.

MECLİS ÜYELERİNE ALTUĞ, ARSLAN VE ŞENOL ÇALIŞMALARI HAKKINDA BİLGİLER VERDİ
14 önergenin komisyonlara sevk edildiği anlatan Şükrü Nazlı, 'Temmuz ayı toplantısının bir başka önemli konusu da İl Sağlık Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Şube Müdürü Yüksel Altuğ tarafından yapılan sunumdu. Özellikle içme suyu depoları konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmesi ve kırsal kesimde meydana gelebilecek salgın hastalıkların önüne geçilmesi için alınacak tedbirler konusu değerlendirildi. Bu konuda İl Genel Meclisimiz 2010 yılında Köydes projesi ve birlikler vasıtasıyla 125 köyün, 2011 yılında diğer köylerin tamamının içme suyu depolarına otomatik klorlama cihazı takılmasına karar verdi. İl Özel İdare olarak su analizlerini düzenli olarak yapan Türkiye'de tek il olma özelliğine sahibiz. Amacımız köylerimizde yaşayan insanımızın sağlıklı içme suyuna sahip olmasıdır ve insanımıza verdiğimiz değerin bir ifadesidir.
Temmuz ayı toplantımızda ayrıca SGK İl Müdürümüz Kenan Şenol bir sunum yaparak Sosyal Güvenlik Reformu hakkında İl Genel Meclisi üyelerimizi bilgilendirmiştir.
Yol Şube Müdürümüz Süleyman Arslan 2010 yılı asfalt ve yol programları hakkında meclisimizi bilgilendirmiş ve İl Genel Meclisi üyelerimizin de katılımıyla sezonun ilk asfaltı 6 Temmuz 2010 tarihinde Gediz İlçesi Gökler-Sazköy arasında başlatılmıştır. Bölgenin 50 yıldır beklediği bölgedeki kömür madeni işletmeleri ve yerleşim yerlerinin kullandığı 6 km. bu yol yüksek standartta bir asfalta kavuşmuş, bölge insanının yol güvenliği sağlanmıştır. İl Genel Meclisi üyelerimizin verdiği ilçelerinin sorunlarını ifade eden 14 adet önerge ilgili komisyonlara sevk edilmiştır' şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com