175 akademisyen cübbe giydi

175 akademisyen cübbe giydi
Dumlupınar Üniversitesi'nde (DPÜ), son 3 yılda ilk kez öğretim üyeliğine atanan ve unvanı yükseltilen 175 akademisyen, törenle cübbe giydi.
Dumlupınar Üniversitesi'nde (DPÜ), son 3 yılda ilk kez öğretim üyeliğine atanan ve unvanı yükseltilen 175 akademisyen, törenle cübbe giydi. 
     Merkez Yerleşke'deki Bedesten Sergi Salonu'nda düzenlenen törende konuşan Rektör Prof. Dr. Ahmet Karaaslan, ''mezuniyet, evlilik, çocuğunun doğması'' gibi insanın hayatında unutamayacağı günlerden birini bu törende yaşadıklarını söyledi. 
     Üniversitelerin toplumun dinamosu, itici gücü olduğunu dile getiren Prof. Dr. Karaaslan, şöyle konuştu: 
     ''Bulundukları ülkeyi, şehri farklı noktalara taşıyacak yegane kuvvet, üniversitelerdir. Toplum bizden çok şey bekliyor. Ağır bir yük altına giren üniversiteler, nasıl bir hedefe yürümek istiyor- Önümüzdeki günlerde akademik kadroda bulunan arkadaşlarla bir toplantı yapacağız. Hedeflerimizi belirleyip nasıl bir üniversite ortaya çıkarmak istediğimizin yol haritasını çıkaracağız. Liseden sonra parça parça bilgiler sunan yerel bir üniversite mi, yoksa toplumu arkasından sürükleyen, Gayri Safi Milli Hasıla'ya (GSMH) ciddi katkılar sunan bir üniversite mi olacağız- Geleceğe güvenle bakmak adına önümüzü görmek zorundayız.'' 
     Prof. Dr. Karaaslan, bir proje üzerinde çalışmalarının sürdüğüne işaret ederek, üniversiteye gelen tüm öğrencilere iyi bir yabancı dil eğitimi vermeyi hedeflediklerini anlattı. 
     Bu amaçla Yabancı Diller Yüksekokulu'nu açtıklarını bildiren Prof. Dr. Karaaslan, ''Birkaç ay içinde bu okulun inşaatına başlayacağız. İlk etapta 5 bin öğrencimize zorunlu yabancı dil dersi vereceğiz. Bundan sonra hiçbir öğrenci, 'büyük şehirlerdeki üniversitelere gidemedim' diye üzülmeyecek'' dedi. 
     Daha sonra, 14 profesör, 46 doçent ve 115 yardımcı doçent, vinişlerini takarak cübelerini giydi. 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com