"18 kulübün imza vermesi gerekir"

"18 kulübün imza vermesi gerekir"
TFF Başkanı Yıldırım Demirören spor basınının yöneticileriyle buluştuğu yemekte gündeme yönelik mesajlar verdi. Bunlardan en önemlisi yabancı kuralına dairdi. Demirören, değişiklik için 18 kulübün de imza vermesi gerektiğini söyledi.

Bu sezon 6+0+4 olarak uygulanan yabancı futbolcu kuralı önümüzdeki sezon 5+0+3 şeklinde hayata geçecek.


Bazı kulüplerin kuralın değişmesine yönelik talepleri olsa da federasyon değişiklik için şartını ortaya koydu. Riva tesislerinde spor basınının yöneticileriyle bir araya gelen başkan Yıldırım Demirören, 18 kulüpten ortak tavır beklediklerini söyledi.


Demirören konuyla ilgili sorulara, "Yabancı futbolcu konusundaki kararımızı 3 yıllık olarak aldık. Yeni sezonda bu durum aynen devam edecektir. Ancak değiştirilmesi isteniyorsa 18 Süper Lig kulübünün imza vermesi gerekmektedir. Bir eksik bile olsa Tahkim yolu açılır ve istenilen hedefe varılmaz" diye konuştu.


Yemekteki sohbet toplantısında Demirören, takımların Türkiye Kupası’na genellikle yedek ağırlık kadrolarla çıkmasını da eleştirdi. Federasyon başkanı, "Ziraat Türkiye Kupası'nı bırakın, teneke kupa bile olsa kulüplerimiz yarışmacıysa en güçlü kadrolarıyla sahada yer almalılar" dedi.
reklam

TERİM: KUPADA DEĞİŞİKLİK YAPILABİLİR
Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim de Ziraat Türkiye Kupası'nın cazibesini artırmak için değişiklik yapılabileceğini belirtti. Terim yabancı oyuncu sınırlaması konusunda ise, "Daha önce milli takım çatısı altında ne söylemişsem bu konuda verdiğim klasörlerdeki görüşüm aynen muhafaza edilmektedir" diye konuştu. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com