180 ülke içinde 140. sıradayız

180 ülke içinde 140. sıradayız
Dünyada tüm çocuklara özel günlerde kitap hediye edilmesi sıralamasında listede en alt sıralarda yer aldık...

İnsanoğlunun 250 parçalık ihtiyaç listesinde kendine ancak 235. sırada yer bulan kitaplar ise ne yazık ki ülkemizde değer ölçüsü olarak yukarılara tırmanamıyor. Merter Platformu bu konuda dikkat çekmek için oluşturulmuş bir platform.

Merter platformu hız kesmeyen çalışmalarında Anadolu'nun tüm illerine elini uzatmaya gayret ediyor...

MERTER PLATFORMU NE YAPTI ?

Merter Platformu 31 Mart 2011 tarihinde Tekstilci İş adamları tarafından kuruldu. İş adamlarının yapmak istedikleri ve yaptıklarının amacı toplumda geliştirilebilir örnek kültürünü oluşturma çabasıdır. Platfromu 10 Nisan2011 tarihinde Merterplatfromu.com internet sitesini kurdu. Merter Platformu internet sitesine yaklaşık 4 ay da 3 bin köy okulu ve öğretmenleri üye oldu. Platfromun sitesi yaklaşık 8 ayda 5 milyon kişi tarafından ziyaret edildi. Platform yaklaşık 3.337 köy okuluna yaklaşık 3.300.000 adet kitap, defter ve kırtasiye malzemesi desteğinde bulundu. Kitaplar M.E.B onaylı 100 temel eserden seçildi. (NSK)

Platform Van Erciş de ki depremle ilgili projeler geliştirdi. Erciş’e 250 adet prefabrik evden oluşan Merter Platfromu Öğretmenler Mahallesinin yapımına başladı ve bitirdi. Ayrıca bir milyon tl değerinde tekstil ürünlerini Kızılay ve diğer yardım kuruluşlarıyla ortak hareket ederek ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı. Yaklaşık 48 ile yaklaşık 3 bin 337 okula üç milyon üçyüz bin adet kitap ve kırtasiye desteğinde bulundu. Merter Platformu başkanı Cengiz ACAR 2013 yılın sonuna kadar 81 il de ki yaklaşık 10 bin köy okuluna ulaşacaklarını taahhüt etti. Merter Platfromu nun hedefi 10 bin köy okuluna on milyon adet kitap bağışında bulunmaktır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com