189 gün sonra maskesiz yüz

189 gün sonra maskesiz yüz
Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nin üçüncü, Türkiye'nin beşinci yüz ve ilk çene nakli yapılan hastası Recep Sert, 189 gün sonra yeni yüzüyle maskesiz poz verdi.

Bursa'nın İnegöl ilçesinde av tüfeğinin ateş alması sonucu yüzü parçalanan 26 yaşındaki Recep Sert'e, 18 Temmuz 2013 tarihinde Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi'nde Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan ve ekibi tarafından, beyin ölümü gerçekleşen Polonyalı turist 43 yaşındaki Andrzej Kucza'nın yüzü ve çenesi nakledildi. Naklin üzerinden 189 gün geride kalırken, AÜ Hastanesi’nde tedavisine devam edilen Recep Sert’in mutluluğu yeni yüzüne yansıdı. Recep Sert’in en büyük destekçisi ise ağabeyi Güven Sert oldu. 

Yüzünde maskesi ile 189 günü geride bırakan Recep Sert, zaman zaman yüzündeki maskesini çıkararak hastane yerleşkesi içinde dolaşıyor. Maskesiz yeni yüzüyle poz veren Sert, fotoğraflarını sosyal paylaşım sitesindeki sayfasından yakınlarıyla paylaştı. Sert’e, hastane bahçesindeki taksici esnafı da büyük ilgi gösterdi.

Çene nakli olan ve boğazındaki nefes deliği nedeniyle konuşamayan Recep Sert, yakınlarına cep telefonundan yazdığı mesajlarla iletişim kuruyor. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com