19 Ekim tesadüf mü?

19 Ekim tesadüf mü?
19 Ekim 2009 tarihinde bir grup PKK'lı Habur'dan Türkiye'ye giriş yapmıştı...

Elmahaber / Analiz-  19 Ekim 2009 tarihinde bir grup PKK'lı Habur'dan Türkiye'ye giriş yapmıştı. Bugün yüreğimizi yakan 26 şehit haberi tarihi dolayısıyla akıllara PKK'lıların Habur'dan girişini hatırlattı herkese. Bugün bozulan moraller sonrasında akılllara takılan ilk konu Abdullah Gül'ün 4 gün önce Hakkari sınır bölgesini ziyaret etmesi ve 2009 yılındaki Habur'dan büyük bir şölen ve zafer gösterileriyle ülkemize giren PKK'lılardı.

Ortaya çıkan görüntüler büyük tepki çekmişti. Bugün 19 Ekim 2011'de de Hakkari'de 26 şehit verdik. PKK terör örgütü birçok noktadan eş zamanlı yaptığı saldırıyla bir taşla birçok kuş vurdu.

PKK Abdullah Gül yani devlet değil oranın sahibi biziz mesajı verirken aynı zamanda 19 Ekim tarihinde de böyle büyük çaplı bir saldırı düzenleyerek adeta AKP hükümetinin demokratik açılımda tutmadığı birçok sözünün de karşılığını vermiş oldu.

Bu saldırı karşısında Erdoğan ve AKP hükümetinin tavrı aslında Abdullah Gül'ün yaptığı ilk açıklamayla belli olmuş oldu. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ilk defa intikam sözcüğünden bahsetti; "Misliyle hesap sorulacaktır" dedi.

Erdoğan saatlerdir komutanlar ve vekiller ile başbaşa toplantı yapıyor. Türk savaş uçakları Diyarbakır'dan havalandı. Kuzey Irak'a girdi, orayı bombalıyor. Askerler karadan çıkarma yapıyor.

CHP olağanüstü roplandı; BDP "çok üzgünüz"derken; iki taraf da silah bırakmalı diye bir açıklamada bulundu.

Sonuç: Olan 26'sı Türkiye'nin bilmem neresinden olan o Mehmetçiklere ve canları acıyan ailelerine oldu!

Şimdi bir olağanüstü hal havası... Ölen askerlerimizin ardından yapılmış acil eylem planları...

Etiketler: , , ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com