19 İle kuvvetli yağış uyarısı

19 İle kuvvetli yağış uyarısı
Öğleden sonra başlayıp akşam saatlerinde yoğun kar yağışı tahmini yapan meteorolojinin bu tahmini tutmadı.

Son dönemde yaptığı hava tahmin raporları saatine kadar tutan meteorolojinin dün için yaptığı tahmin tutmadı Meteoroloji dün için yaptığı tahminde öğleden sonra başlayacak yoğun kar yağışına dikkat çekerek uyarıda bulundu. Ancak dün akşam beklenen kar yağışı olmadı. Onun yerine Ege'ye özellikle İzmir'e kar yağdı. Kar yağışı Çanakkale, İzmir, Aydın ve Muğla'ya kadar bütün Ege'yi beyaz bir örtü ile kapladı.

BUGÜN HAVA DURUMU

Yapılan son değerlendirmelere göre; Kıyı Ege, Kütahya, Antalya'nın batı çevreleri ile sabah saatlerinde Uşak, Afyon, Denizli, Eskişehir, Ankara, Kırşehir, Yozgat, Kırıkkale, Çankırı, Amasya, Tokat, Çorum, Çanakkale, Bursa, Bandırma, Tekirdağ, öğle saatlerinde Çatalca ve Silivri çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. İç ve doğu bölgelerde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görülecek.

HAVA SICAKLIĞI :Ege ve İç Anadolu'da hissedilir derecede (6 ila 8) olmak üzere Ülkemiz genelinde artacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle güney ve güneydoğu, Marmara'da doğu ve kuzeydoğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Güney Ege kıyılarında kuvvetlice (30-50 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

BUZLANMA VE DON UYARISI: İç ve doğu bölgelerde kuvvetli olmak üzere, buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

ÇIĞ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Bursa ve Bandırma çevrelerinin kar yağışlı, Çanakkale ve Tekirdağ, öğle saatlerinde Çatalca ve Silivri çevrelerinin hafif Yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Bursa parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde kar yağışlı 7

Çanakkale parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Yağmurlu 8

Gökçeada parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Yağmurlu 7

İstanbul parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde Çatalca ve Silivri çevreleri hafif Yağmurlu 7

Ege çok bulutlu, İzmir, Aydın, Muğla, Manisa ve Kütahya ile sabah saatlerinde Afyon, Uşak ve Denizli çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyılarda yağmur ve sağanak, iç kesimlerde kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın Güney Ege kıyılarında güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esmesi bekleniyor. Bu sabah ve gece saaatlerinde bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile Manisa çevrelerinde sis bekleniyor.

Afyonkarahisar çok bulutlu, sabah saatlerinde kar yağışlı 3

Denizli çok bulutlu, sabah saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı 8

İzmir çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 12

Uşak çok bulutlu, sabah saatlerinde kar yağışlı 5

Akdeniz parçalı ve çok bulutlu, Antalya'nın batı çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Adana parçalı ve az bulutlu 14

Antalya çok bulutlu, batı çevreleri aralıklı sağanak yağışlı 14

Marmaris çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 15
Mersin parçalı ve az bulutlu 14

İç Anadolu parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Çankırı, Eskişehir, Ankara, Kırıkkale, Yozgat ve Kırşehir çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.

Ankara Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde kar yağışlı 3

Eskişehir parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde kar yağışlı 2

Karaman parçalı ve az bulutlu 3

Kayseri parçalı ve az bulutlu 2

Konya parçalı ve çok bulutlu 4

Batı Karadeniz parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte iç kesimlerinde yer yer sis bekleniyor.

Bartın parçalı ve çok bulutlu 6

Bolu parçalı ve çok bulutlu 4

Düzce parçalı ve çok bulutlu 6

Zonguldak parçalı ve çok bulutlu 5

Orta ve Doğu Karadeniz parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Çorum, Tokat ve Amasya çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kıyı kesimlerinde hafif ve yer yer orta, iç ve yüksek kesimlerinde kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Artvin parçalı ve az bulutlu 3

Bayburt parçalı ve az bulutlu -5

Rize parçalı ve az bulutlu 7

Samsun parçalı ve az bulutlu 7

Trabzon parçalı ve az bulutlu 7

Doğu Anadolu parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde kuvvetli olmak üzere, buzlanma ve don olayı bekleniyor. Eğiminin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Erzincan parçalı ve az bulutlu geçecek. Buzlanma ve don olayı bekleniyor. -3

Erzurum parçalı ve az bulutlu geçecek. Kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor. -10

Iğdır parçalı ve az bulutlu geçecek. Buzlanma ve don olayı bekleniyor. 0

Van parçalı ve az bulutlu geçecek. Buzlanma ve don olayı bekleniyor. -3

Güneydoğu Anadolu parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Batman parçalı ve az bulutlu 9

Diyarbakır parçalı ve az bulutlu 7

Gaziantep parçalı ve az bulutlu 8

Şanlıurfa parçalı ve az bulutlu 10

DENİZLERDE HAVA
Orta Karadeniz
ile akşam saatlerinden sonra Ege açıklarında fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

Karadeniz Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5, doğusu doğu yönlerden 5 ila 7, Doğu Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan akşam saatlerinden sonra güneydoğudan 2 ila 4, batısı güneydoğudan 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, batsında 2,0m, Orta Karadeniz'de 3,0m, Görüş: İyi.

Marmara Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerine kadar batısı Yağmurlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5, öğleden sonra 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

Ege Hava Durumu: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'nin kuzeyinde öğle saatlerine kadar kuzeydoğudan, Orta ve Güney Ege'de güney ve güneydoğudan 3 ila 5 akşam saatlerinden sonra 4 ila 6 batısı 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, açıkları 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

Akdeniz Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Batı Akdeniz sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de doğu ve güneydoğudan, Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 akşam 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, akşam 2,0m Görüş: İyi, yağış anında orta.

Van Gölü Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi (SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com