19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

19 Mayıs Atatürkü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık:

ANKARA (AA) -  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, hayatın her alanında olduğu gibi bilim, sanayi ve teknolojide de yenilikçi düşünceye, yeni fikirlere ve gençlerin enerjilerine ihtiyaç duyulduğunu belirterek gençlerin yeni fikirleriyle Türkiye'ye büyük güç katacaklarını, 2023 hedeflerine ulaşılmasına katkı sunacaklarını bildirdi. 

Işık, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışıyla başlayan Milli Mücadele'nin Türk milletinin kahramanca mücadelesiyle zaferle sonuçlandığını kaydetti.

Bağımsızlık savaşının ardından cumhuriyetin kurulduğunu ve kalkınma için büyük çaba gösterildiğini anımsatan Işık, 19 Mayıs gibi tarihi bir günün "Gençlik ve Spor Bayramı" olarak kutlanmasının gençlere güvenin, istikbalin onların omuzlarında yükseleceğine olan inancın ifadesi olduğunu ifade etti. 

Türkiye nüfusunun önemli çoğunluğunu oluşturan gençlerin ülkenin en büyük gücü ve avantajı olduğuna vurgu yapan Işık, mesajını şöyle sürdürdü:

"Gençlerimizin kabiliyetlerini geliştirmelerini, bilim, kültür ve sanatla donanmalarını, vizyoner ve aktif olmalarını amaçlıyoruz. Bu kapsamda da gençlerimize yönelik özel projeler yürütüyor, onların girişim ve üretim yeteneklerini geliştirmeye çalışıyoruz. Teknogirişim projesi ile gençlerimize fikirlerini ürüne dönüştürebilmek için sermaye desteği veriyor, her yıl başarılı teknogirişimcilerimizi incelemelerde bulunabilmeleri için Silikon Vadisi'ne gönderiyoruz.

Gençlerimize güvenip onlara imkan verildikçe daha iyisini yapacaklarına, rekabet güçlerini geliştireceklerine ve ülkemize büyük katkıda bulunacaklarına yürekten inanıyorum. Hayatın her alanında olduğu gibi özellikle bilim, sanayi ve teknolojide yenilikçi düşünceye, yeni fikirlere ve gençlerin enerjilerine büyük ihtiyacımız olduğu açıktır. Onlar yeni fikirleriyle ülkemize büyük güç katacak, 2023 hedeflerimize ulaşmamıza katkı sunacaklardır."

Bu yıl 19 Mayıs'ın Soma'daki maden faciası nedeniyle buruk bir şekilde idrak edildiğine işaret eden Işık, mesajında "Milletimiz böylesi büyük felaketlerde olduğu gibi Soma maden kazasının yaralarını da el birliğiyle saracaktır" ifadesine yer verdi.

Işık, mesajını, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Milli Mücadele'nin kahramanları olmak üzere, tüm gazi ve şehitleri saygı ve şükranla andığını belirterek tamamladı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com