19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

19 Mayıs Atatürkü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
Erzurum, Kars, Ağrı ve Iğdır'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla çelenk sunma töreni düzenlendi

ERZURUM (AA) - 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Erzurum, Kars, Ağrı ve Iğdır'da çelenk sunma töreni düzenlendi.

Erzurum'da Havuzbaşındaki Atatürk Anıtı önündeki törende, Manisa'nın Soma ilçesinde maden ocağında hayatını kaybeden 301 madenci için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk konulması ile devam eden tören, İstiklal Marşı'nın okunması ile son buldu.

- Ağrı

Ağrı'da, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Abide Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Erim, burada yaptığı konuşmada, Soma'da cumhuriyet tarihinin en büyük maden faciası olarak kayıtlara geçen 301 şehidin herkesin yüreğini yaktığını söyledi.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nının bütün programlarını, şehitlerin acısıyla iptal etmek durumunda kaldıklarını belirten Erim, "Gerçekten bağımsız bir şekilde büyüyen, gelişen bütün muasır medeniyetlerin önüne çıkan bir ülke olabilmesi için hayatlarını feda eden o gün nasıl o gün insanlarımız varsa bugün de ülkemizin gelişmesi için büyük bir güç ve kuvvet sahibi olabilmesi için yine vatan evlatları çeşitli vesilelerle şahit olmaktadır" diye konuştu.

Ağrı'nın Soma'daki şehitleri unutmadığını vurgulayan Erim, bu kapsamında çeşitli programlar yaptıklarını, 301 şehit anısına ağaç dikimi yapacaklarını belirtti.

Buradaki programın ardından Erim ile bir grup öğrenci, Vali Mehmet Tekinarslan'ı makamında ziyaret etti.

Tekinarslan, "Sizler genç olarak bugünleri unutmayın. Acıda nasıl birleştiğimizi, mutlulukta nasıl birleştiğimizi unutmayın. Acılar olmaması için çok çalışın, işinizi iyi yapın. İşinizi iyi yaptığınız zaman memlekette sıkıntı azalır. Sporcular için de geçerli bu" dedi.

Vali Tekinarslan, ziyarette öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

- Iğdır

Iğdır'da, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla çelenk sunma töreni düzenlendi.

İl Emniyet Müdürü Yüksel Babal ile kurum müdürlerinin de katıldığı tören kapsamında, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Kasım Aydoğdu, Iğdır Belediye Başkanlığı bahçesindeki Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından sona erdi.

- Kars

Kars'ta, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla valilik önündeki Atatürk Anıtı'na Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından çelenk sunuldu.

Belediye Başkan yardımcıları Ferit Yenice ve Yakup Yıldız ile Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan'ın katıldığı tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile son buldu.

Sarıkamış ilçesinde de Gaziler Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'nda saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından çelenk sunulmasıyla tören sona erdi.

Törene, 9'uncu Motorlu Piyade Tugay Komutan Vekili Albay Alpan Ofluoğlu, Belediye Başkan Vekili Sayim Yılmaz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ali Koçak, kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri ile vatandaşlar katıldı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com