19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

19 Mayıs Atatürkü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
Türkiye'nin dört bir yanından Samsun'a gelen Atatürkçü Düşünce Derneği üyeleri, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu, Tütün İskelesi'nden yürüyüş yaptı

SAMSUN (AA) - Türkiye'nin dört bir yanından Samsun'a gelen Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) üyeleri, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Atatürk Anıtı'na çelenk sundu, Tütün İskelesi'nden yürüyüş yaptı.

ADD Genel Başkanı Tansel Çölaşan'ın da katıldığı törenler Anıt Park'taki Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Ardından Tütün İskelesi'ne yürüyen gruptakiler, burada kortej oluşturup, Cumhuriyet Caddesi ve 100. Yıl Bulvarı'nı takip ederek Anneler Parkı'nda toplandı. Parkta Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi ve Gençliğin Ata'ya Cevabı'nı okuyan grup, slogan attı.

Çölaşan, burada yaptığı konuşmada, tarih bilincine vurgu yaparak, şunları söyledi:

"Tarih bilincinden uzaklaşmış, tarihlerini bilmeyen, sorgulamayan, onun olumlu noktalarını bulup ortaya çıkartıp yüceltmeden hiçbir millet geleceğine hayırla bakamaz. Gelecek geçmişte saklıdır. Geçmişinize sahipseniz geçmişin burada başladığını biliyorsanız bütün Samsunluların burada olması lazımdı. Bütün Samsunlulara sesleniyorum. Hep beraber bu mücadeleye başladık ve hep beraber devam edeceğiz.

Bu topraklarda yaşayabiliyorsak, bu toprakların hala bölünmemesi için mücadele edebiliyorsak hep birlikte kardeşçe yaşamak için mücadeleye kararlıysak, o yola 95 yıl önce buradan başlayanların devamı olduğumuz için. Biz onların devamıyız. Biz Atatürkçü gençlik, nesiliz. Bunun yaşı önemli değil. Ben o yaşlarda değilim ama bütün ömrümüzü bu mücadelenin içinde geçirdik. Yine geçireceğiz ve Cumhuriyeti gerçek anlamda hep birlikte ulusal menfaatlerini önde tutan, tam bağımsızlıkçı, sömürüden uzak, küreselleşmenin, özelleştirilmelerin, taşeronlaştırmanın getirmiş olduğu emek mücadelesinin de önünde olacağız. Emekçilerimize sahip çıkan bizler olacağız. Onlar çünkü gerçek halk emekçilerdir. İşçisiyle memuruyla çalışan kesim Atatürk'ün yüce kıldığı kesimdir. Biz sermayenin yanında olamayız, biz sermayeye hizmet etmek için emekçisini sömürenlerin yanında olamayız."

Gruptakiler daha sonra Andımız'ı okudu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com