19 Mayıs böyle kutlanacak

19 Mayıs böyle kutlanacak
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarına bu yıl 5 kıta, 35 ülkeden toplam 540 genç katılacak. 81 ildeki 118 Gençlik Merkezi bünyesinde 19 Mayıs Kutlamaları için etkinlikler düzenlenecek.

5 kıta, 35 ülkeden 540 gencin katılacağı ve 81 ilde etkinlikler düzenlenecek olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarında, “Gençlik Haftası” boyunca ünlü sanatçıların halk konserleri ve yabancı ülkelerden gelen ekiplerin gösterileri, halkla buluşturulacak.

ANKARA’DAKİ KUTLAMALAR

Ankara’da Antares, Atlantis, Ankamall, Panora, Optimum, Acity ve Forum gibi AVM’lerde halk oyunları, halk müziği dinletileri, tiyatro ve break dans gösterileri yapılacak, sergiler açılacak. Nobel Barış Ödülü’ne aday olan “Hatay Medeniyetler Korosu” 18-19 Mayıs’ta Atatürk Kültür Merkezi (AKM) ve Altınpark’ta olacak. AKM’de gençler için kariyer günleri, “19 Mayıs 1919’dan Cumhuriyet’in kuruluşuna kadar verilen Milli Mücadele’nin zorluğu, önemi ve başarısının sergilendiği” paneller ve tiyatrolar gerçekleştirilecek, 60 Spor Federasyonu’nun sporcuları gösteriler sunacak. Yurtdışından gelen gençler Çanakkale, İstanbul, Samsun gibi şehirlerde gösteriler sunacak.

19 Mayıs’ta Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Ankara Üniversitesi işbirliğiyle Atatürk Spor Salonu’nda Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası tarafından “19 Mayıs Gençlik Konseri” düzenlenecek.

KILIÇDAROĞLU SAMSUN’DA OLACAK

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu
, 19 Mayıs’ta Samsun Atakum Belediyesi’nin düzenlediği törene katılacak. Samsun’da Atatürk’ün “Benim doğum günüm 19 Mayıs’tır” sözlerinden dolayı, Samsun’da doğum günü pastası kesilecek. Kent meydanında doğum günü kutlamaları, ışık, ses gösterileri ve sanatçıların vereceği halk konserleri ile sona erecek. Türk Yıldızları akrobasi gösterileri yapacak. Atatürk’ün Samsun’a ayak basışı hologram gösterileri ile yeniden canlandırılacak.

Yüzücü Alper Sunaçoğlu da Trabzon’dan Samsun’a yüzüyor. Sunaçoğlu 320 kilometreyi 5 günde yüzerek 19 Mayıs’ta Samsun’a ulaşacak. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com