19 Mayıs Coşkuyla Kutlandı

19 Mayıs Coşkuyla Kutlandı
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 91'ininci yıldönümü Kütahya'da çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlandı.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 91'ininci yıldönümü Kütahya'da çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlandı.
19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programı saat 10.00'da Valilik önünde bulunan Atatürk Anıtına Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğg. Sami Fındıkoğlu, Belediye Başkanı Mustafa İça, Cumhuriyet Başsavcı V. Cumhur Söğüt, D.P.Ü. Rektörü Prof. Dr. Güner Önce, Baro Başkanı Av. Sabit Özdoğlar, Resmi ve özel Kurum ve Kuruluşlar tarafından çelenk sunumuyla başladı.
Daha sonra tören Dumlupınar Stadyumunda Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğg. Sami Fındıkoğlu ve Belediye Başkanı Mustafa İça birlikte okulların ve halkın bayramını kutlaması ile devam etti.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramının anlam ve önemini belirten konuşma Kütahya Lisesi Tarih Öğretmeni Mehmet Ali Tiftik tarafından yapıldı. Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi Kız Teknik ve Meslek Lisesi Öğrencisi Tuba Atalay, Gençlik Adına Şiir, Nafi Güral Fen Lisesi Öğrencisi Nurdan Mutlu tarafından “Türk Gençliğine” adlı şiir, Anadolu Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi Öğrencisi Esra Nurtaş tarafından “Bandırma Vapuru” adlı şiir, Gençliğin Ata'ya Cevabı, Kız Teknik ve Meslek Lisesi Öğrencisi Kübra Özen tarafından, Şeref Çağrısı, Gençlik ve Dumlupınar Marşları Anadolu Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi Müzik Öğretmeni Sibel Çelik'in sorumluluğunda söylenmesinin ardından Dumlupınar'dan getirilen toprak Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe'ye teslim edildi.
Kutlama programı kapsamında Tören geçişine müteakip Ticaret Meslek Lisesi, Ali Güral Lisesi ve Kılıçarslan Anadolu Lisesi Halk Oyunları ekipleri tarafından Halk Oyunları Gösterileri, Gençlik Merkezi Sporcu Gruplarının Gösterileri, Karma Halk Oyunları Gösterileri, Kız ve Erkek Hareket Gruplarının Gösterileri ve Final Tablosu yapıldı.
Tören bitiminde Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğg. Sami Fıdıkoğlu, Belediye Başkanı Mustafa İça ve beraberindekiler tören bitiminde görev alan öğretmenleri tebrik etti.
Törene Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe ve eşi, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğg. Sami Fındıkoğlu ve eşi, Belediye Başkanı Mustafa İça ve eşi, Cumhuriyet Başsavcı v. Cumhur Söğüt, Baro Başkanı Av. Sabit Özdoğlar, Kütahya Milletvekili Hasan Fehmi Kinay, Vali Yardımcıları, daire amirleri, askeri erkan, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com