19 mayıs depreminin Simav Belediye yatırımlarına zararı 5,7 milyon tl

19 mayıs depreminin Simav Belediye yatırımlarına zararı 5,7 milyon tl
Kütahya’nın Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan, 19 Mayıstaki 5.9'luk deprem ve halen devam eden artçı sarsıntıların İlçenin içme suyu, kanalizasyon ve menfez gibi alt yapı yatırımları ile cadde ve sokaklardaki yollarda 5.7 milyonluk hasara yol açtığını

Kütahya’nın Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan, 19 Mayıstaki 5.9'luk deprem ve halen devam eden artçı sarsıntıların İlçenin içme suyu, kanalizasyon ve menfez gibi alt yapı yatırımları ile cadde ve sokaklardaki yollarda 5.7 milyonluk hasara yol açtığını bildirdi.
Başkan Karahan, bir yandan depremin hasarlarını tespit edebilmek, bir yandan da devletten destek alabilmek amacıyla ilçe merkezi ve 16 mahallede 7269 Sayılı Afet Kanununun ilgili maddeleri uyarınca Belediye ve AFAD’tan oluşan bir ekiple hasar tespiti çalışmalarında bulunduklarını kaydetti.
Başkan Karahan, “Belediyemiz Fen İşleri ve Afet Acil Durum Yönetimi (AFAD) yetkililerinden oluşan bir ekiple ilçe merkezi ve 16 mahallemizde içme suyu, kanalizasyon ve menfezler ile cadde ve sokaklarımızdaki yollarımızda oluşan hasarları tespit edebilmek için geniş kapsamlı bir çalışma yaptık. Depremin Simav’ın alt ve üst şebekesine toplam 5.7 Milyon TL dolayında bir hasara yol açtığı yönünde düzenlediğimiz raporumuzu da mali destek sağlamak amacıyla Valiliğimiz aracılığı ile Maliye Bakanlığımıza ilettik. Şimdi devletimizden bu mali desteğin sunulmasını bekliyoruz” dedi.
Başkan Karahan, “İstediğimiz mali desteği aldığımız takdirde hiç vakit kaybetmeden Simav’ın alt ve üst şebekesindeki arızaları onarmaya başlayacağız. Bu destek depremle sarsılan ve yaralarını sarmaya çalışan Simav için çok büyük bir önem arz ediyor” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com