19 Mayıs yüzücüsüne engel!

19 Mayıs yüzücüsüne engel!
Milli yüzücü Alper Sunaçoğlu'nun 19 Mayıs için giriştiği denemeye engel olunuyor.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı yüzerek kutlamak isteyen Alper Sunaçoğlu'na Sahil Güvenlik Komutanlığı izin vermiyor. Yaklaşık 110 kilometre yüzen Sunaçoğlu, "Teknenin seyahat izni yok" denilerek Giresun Limanı'nda alıkonuldu. Sunaçoğlu, durumu CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'e bildirerek, Başbakan Erdoğan'la görüşmesini istedi.

Trabzonlu milli yüzücü Alper Sunaçoğlu, 14 Mayıs sabahı Trabzon Sahili'nden yola çıkarak yeni bir rekor denemesi başlattı. Sunaçoğlu, Trabzon'dan Samsun'a kadar yüzmeyi ve bir rekor kırmayı planlıyordu. Sunaçoğlu, çıkacağı yolculuk öncesi CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'in de yanında olmasını istedi. Tekin de Sunaçoğlu'nun ricası üzerine Trabzon'a gitti. CHP'li Tekin'in Trabzon Sahili'nden verdiği start sonrası yüzmeye başlayan Sunaçoğlu, dün gece Giresun Limanı'nda mola verdi.

Bu sırada aynı bölgede Ukraynalı bir yüzücünün kaybolduğu bilgisi Sunaçoğlu'na ulaştı. Yüzücü Sunaçoğlu ve arkadaşları bu haber üzerine Ukraynalı yüzücüyü aramaya başladı. Ukraynalı yüzücü yaklaşık altı saat sonra kurtarıldı.

Sunaçoğlu, Ukraynalı yüzücü bulunduktan sonra yoluna devam etmek istedi. Ancak Sahil Güvenlik Komutanlığı teknenin kalkmasına ve Sunaçoğlu'na eşlik etmesine izin vermedi. "Belgeleriniz eksik" denilerek limandan çıkarılmayan tekne, tüm itirazlara rağmen Sahil Güvenlik Komutanlığı'nca alıkonuldu.

Bu gelişme üzerine CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'i arayan ve durumu anlatan Sunaçoğlu, "Başbakan Erdoğan'la konuşup bana yardımcı olur musunuz? Bizi engelledikleri taktirde, 19 Mayıs'ta Samsun'da olamayız" dedi. Tekin, gereken girişimlerde bulunacağını söyledi.

Yaşanan süreci anlatan Alper Sunaçoğlu şöyle konuştu:

"Teknemin izninin olmadığını söyleyerek, yüzmeme izin vermiyorlar. Şu an Giresun Limanı'ndayım. Sahil Güvenlik Komutanlığı (teknemin iznini olmadığını) söylüyor. Burada onlarca ülkeden yüzücü var. Sahilde bekliyoruz. Biz 19 Mayıs'ta Samsun'a çıkarak Atatürk Gençliği'ne bir mesaj vermek istiyorduk. Bu mesajı vermemiz engelleniyor. CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'e de durumu aktardım. O da konuyla ilgileniyor. Şu ana kadar 110 kilometre yüzdüm. 200 kilomerte daha yüzersem Samsun'a çıkacağım. Yüzmem engelleniyor. Ama ben her koşulda yüzeceğim."

(SRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com