19 Mayıs'ta protesto

19 Mayıs'ta protesto
CHP, 19 Mayıs düzenlemesini Samsun'da düzenleyeceği bir mitingle protesto edecek.


CHP, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Samsun’da miting düzenleyecek.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, “19 Mayıs’ta Samsun’da, ülkemizin bağımsızlık ve kurtuluş mücadelesi tarihinin başlangıç şehrinde güçlü bir ‘bağımsızlık, özgürlük, adalet ve demokrasi’ çıkışı yapacağız” dedi.

CHP, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda alanlara iniyor. Kutlamalara ilişkin yeni düzenlemeyi protesto eden CHP, 19 Mayıs’ta gençlerle alanlarda buluşacak.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında, genel merkezde toplanan Merkez Yönetim Kurulu’nda (MYK) alınan karar doğrultusunda, CHP 19 Mayıs Cumartesi günü Samsun’da miting düzenleyecek. CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak ANKA’ya yaptığı açıklamada, “Ulusal bayramlarımızı AKP’nin bütün engellemelerine rağmen halkımızla, milletimizle birlikte meydanlarda kutlayacağız. 19 Mayıs’ta Samsun’da ülkemizin bağımsızlık ve kurtuluş mücadelesinin tarihinin başlangıç şehrinde güçlü bir ‘bağımsızlık, özgürlük, adalet ve demokrasi’ çıkışı yapacağız. Bugün AKP’nin bu milletten almaya çalıştığı bütün değer ve kazanımlara sahip çıktığımızı ortaya koyacağız. Eğitimden adalete, sağlıktan ekonomiye bütün alanlarda yaşanan sıkıntıları ve yozlaşmayı hep birlikte protesto edeceğiz” dedi.

CHP’nin 19 Mayıs Cumartesi günü Samsun’da yapacağı mitingde, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu konuşacak. Toprak, “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, gençliğimize oradan seslenecek ve bayramlarını kutlayarak, gençlerin ülkelerine ve bağımsızlığa sahip çıkmalarını isteyecek” dedi.
Öte yandan Cumhuriyet Meydanı’nda yapılması planlanan Samsun mitinginin yanı sıra, aynı gün Türkiye’nin diğer illerinde de CHP örgütleri, 19 Mayıs kutlamaları düzenleyecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com