19 yıllık karanlık sona erdi!

19 yıllık karanlık sona erdi!
Doğuştan görme engelli olan 19 yaşındaki Ramazan Çiçek, İl Emniyet Müdürü Cafer Şahin'in girişimleriyle nakli ameliyat edilerek görmeme başladı...

Uşak'ta doğuştan görme engelli olan 19 yaşındaki Ramazan Çiçek, İl Emniyet Müdürü Cafer Şahin'in girişimleriyle nakli ameliyat edilerek görmeme başladı.
İstanbul Beyoğlu Göz Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde geçirdiği mercek nakli ameliyatı sonrası sağ gözü görmeye başlayan Çiçek, 19 yıl süren karanlığın sona ermesinin kendisi için bir mucize olduğunu ifade etti. Görmeye başlamasıyla dünyayı yeniden keşfetmeye başladığını anlatan Ramazan Çiçek, kendisine yardım eden İl Emniyet Müdürü Şahin'i teşekkür etti.
Üyesi bulunduğu Altı Nokta Körler Derneği Uşak Şubesi temsilcileriyle 3 ay önce Uşak İl Emniyet Müdürü Cafer Şahin'i ziyaret ettiğini ve adeta hayatının değiştiğini belirten Ramazan Çiçek, “Müdür beyi ziyaret ettiğimizde mercek nakli ile iyileşme şansımın bulunduğunu, ancak ameliyat için yaklaşık 10 bin lira gerektiğini anlattım. Emniyet Müdürümüz bana bir baba şefkati ile yaklaşıp gerekli desteği sağlama sözü verdi. Daha sonra konuyu Uşak Valimiz Özdemir Çakacak'a iletmiş. Vali beyin de talimatı üzerine İstanbul'a gittik. Tetkiklerden sonra beni İstanbul'daki Beyoğlu Göz Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk ettiler. Hastanede Prof. Dr. Ahmet Demirok, 3 saat süren ameliyatla sağ gözüme mercek nakli gerçekleştirdi. Ameliyattan sonra sağ gözüm görmeye başladı. Şu an 4-5 metre yakınımdaki her şeyi görebiliyorum. Gözüm zamanla biraz daha açılacak. Sol gözümün ise görme şansı yok.Şuan çok mutluyum''
İstanbul'daki ameliyat sonrası kendisine sahip çıkan Vali Özdemir Çakacak, Emniyet Müdürü Cafer Şahin ve Sağlık Müdürü İsmail Alkan'ı ziyaret ettiğini de belirten Çiçek, mutluluğunu onlarla da paylaştı.
Uşak İl Emniyet Müdürü Cafer Şahin ise Ramazan Çiçek'in bir gözünün dahi görmeye başlamasının kendisini çok mutlu ettiğini ifade ederek “10 bin TL için yıllarca göremeyen Ramazan kardeşimizin bir gözü artık görmeye başladı. Ramazan'ın görmeye başlaması beni çok mutlu etti. Bana teşekkür ziyaretine geldiğinde Ramazan'ı bastonsuz görünce kendi gözüm görmeye başlamış gibi çok sevindim. Sayın Valimiz Özdemir Çakacak başta olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ederim”dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com