1915 olaylarına karşı hazırlanan proje Gediz'de uygulandı

1915 olaylarına karşı hazırlanan proje Gediz'de uygulandı
"1915 Olayları Hakkında Asılsız Ermeni İddialarıyla İlgili Türkiye Tezinin Her Yıl 10. Sınıf Öğrencilerine Anlatılması Projesi" Gediz'de bir konferans sunumuyla uygulama sokuldu.

Kütahya İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü Tarafından Hazırlanan "1915 Olayları Hakkında Asılsız Ermeni İddialarıyla İlgili Türkiye Tezinin Her Yıl 10. Sınıf Öğrencilerine Anlatılması Projesi" Gediz'de bir konferans sunumuyla uygulama sokuldu.
Projeyle ile ilgili çalışmalar kapsamında Gediz Belediye Kültür Merkezinde Kütahya Anadolu Öğretmen Lisesi Müdürü Ali Osman Acar tarafından verilen konferansta, 1915 olayları hakkında Ermeniler tarafından çıkarılan asılsız iddialara karşı tarihi ve bilimsel gerçeklere dayalı bir sunum yapıldı.
İlçe Orta Öğretim Kurumlarında öğrenim gören toplam 700 öğrenci ile birlikte ilgili okulların idareci ve öğretmenlerinin katıldığı konferansta, "1915 Olayları Hakkında Asılsız Ermeni İddialarıyla İlgili Türkiye Tezinin Her Yıl 10. Sınıf Öğrencilerine Anlatılması Projesi" çalışmaları ve amacı anlatıldıktan sonra Türkiye'ye karşı oynanan ermeni oyununun içyüzü tarihi ve bilimsel gerçeklere dayalı olarak gün ışığına çıkarılmaya çalışıldı.
Düzenlenen konferansın sonunda yer alan soru-cevap ve karşılıklı iletişim bölümünde, öğrencilerin aktif katılım ve ilgisi dikkat çekti.

Kütahya İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü yetkililerince, projeye katkı sağlayan Gediz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Belediye Başkanlığı ve Gediz Ticaret Meslek Lisesi Müdürlüğü'ne teşekkür edilerek, konuşmacı Ali Osman Acar günün anısına plaket hediye takdim edildi.(ERK)

Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com