1966 yılı mezunları Tavşanlı'da buluştu

1966 yılı mezunları Tavşanlı'da buluştu
Konya'nın Akşehir ilçesi Erkek Öğretmen Okulundan 1965-1966 eğitim-öğretim yılında mezun olan yaklaşık 40 kişi, Tavşanlı'daki Göbel Kaplıcaları'nda buluştu.

Konya'nın Akşehir ilçesi Erkek Öğretmen Okulundan 1965-1966 eğitim-öğretim yılında mezun olan yaklaşık 40 kişi, Tavşanlı'daki Göbel Kaplıcaları'nda buluştu.
Mezunlardan Prof. Dr. Saim Selvi, etkinlikte yaptığı konuşmada, ''40. Yılda 40 Kişi'' adıyla başlattıkları organizasyonun bu yıl üçüncüsünü düzenlediklerini bildirdi.
Göbel'de gençlik yıllarına döndüklerini vurgulayan Prof. Dr. Selvi, şöyle konuştu:
''Okulumuza, çok sıkı bir elemeden geçirilen özellikli, nitelikli gençler kabul edilirdi. Çok zor sınavlardan sonra alınan öğrenciler, komple yetiştirilirdi. Mezunlar göreve başladıklarında bir atölyeyi işletebilecek, bir köyü geliştirebilecek ahlak, fizik, beceri ile donanmış olurdu. Şu anda çoğu arkadaşımız topluma en verimli olabilecek durumda, ancak emekli oldukları için bunu yapamıyorlar.''
Organizasyonu Ahmet Erkmen ile birlikte gerçekleştiren Dr. Ali Akarslan ise, hala aynı sevgiyle kucaklaşmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.
Okul arkadaşlarından çoğunun öğretmenlik yaptığını belirten Dr. Akarslan, mesleki kariyerini tıp alanında sürmesine rağmen hala öğrencilik yıllarında aldığı ilkeleri koruduğunu anlattı.
Erkmen, öğrencilik yıllarında öğretmenlik meslek eğitiminin yanı sıra vatansever, kültürlü, sevecen, her alanda beceri kazanmış, çok yönlü bir eğitim aldıklarını ifade ederek, tüm arkadaşlarının topluma ışık olmaya devam ettiğini belirtti. Halil İbrahim Tepeciklioğlu, Ahmet Öznalbant, Bilal Özgenlik, Hasan Gürdal, Hasan Gürkan da buluşmadan duydukları memnuniyetlerini dile getirdi.
Grup, Göbel Kaplıcaları'ndaki gezinin ardından yeniden buluşmak üzere randevulaşarak ayrıldı.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com