1980'lerde doğan 'G jenerasyonuna 30 trilyon dolar'

1980'lerde doğan 'G jenerasyonuna 30 trilyon dolar'
Danışmanlık firması Accenture Plc.'ye göre, gelecek otuz yıl içinde 1980'lerde doğan çocuklar için adlandırılan G jenerasyonuna 30 trilyon dolar geçerek para el değiştirecek.

Müşteriler mali danışmanları Grant Rawdin'e, çocuklarını okula göndermeden veya ilk işlerine girmeden önce sıklıkla danışıyorlardı. Yıllar sonra, Rawdin'in aklında bir şimşek çaktı: Bu genç yetişkinlere de müşteri olarak imza attırmaya ihtiyacı vardı.

Müşterilerin çocuğu da potansiyel birer müşteridir görüşünü savunan Rawdin, Philadelphia merkezli şirketi Wescott Financial Advisory Group ile resmi olarak bağlantı kurmalarını sağlamak için daha genç nesle de resmi ön protokol yazısı dağıtmaya başladı.

Bu kulağa mantıklı geliyor; fakat birçok genç yetişkin için portföylerini yönetecek bir danışman tutmak olası bir seçenek değil, çünkü bunun için yeterli paraları yok. Gerçi günün birinde kendi kazançları veya mirasları sayesinde böyle bir paraya sahip olacakları çok muhtemel.

Danışmanlık firması  Accenture Plc.'ye göre, gelecek otuz yıl içinde 1980'lerde doğan çocuklar için adlandırılan G jenerasyonuna 30 trilyon dolar geçerek para el değiştirecek. (LAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com