1989/2 tertip 5 bin 708 er, yemin etti

1989/2 tertip 5 bin 708 er, yemin etti
Kütahya Hava Er Eğitim Tugay Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Sami Fındıkoğlu, ''vatanı bölme çabasındaki iç ve dış unsurlara karşı mücadele veren Türk Silahlı Kuvvetlerinin askerleri olmak, Mehmetçiklerin gurur ve mutluluğunun temelidir'' dedi.

Kütahya Hava Er Eğitim Tugay Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Sami Fındıkoğlu, ''vatanı bölme çabasındaki iç ve dış unsurlara karşı mücadele veren Türk Silahlı Kuvvetlerinin askerleri olmak, Mehmetçiklerin gurur ve mutluluğunun
temelidir'' dedi.
KÜTAHYA Kütahya Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığında vatani görevini yapan 1989/2 tertip 5 bin 708 er, Tugay Spor Salonu'nda yemin etti.
Tuğgeneral Fındıkoğlu, törende yaptığı konuşmada, Türk toplumunun vazgeçilmez geleneklerinden yemin törenlerinin asırlardır devam ettirildiğini, devlet ve millet olmanın onur ile gururunun, bayrak ve sancak huzurunda bu törenlerde yeniden yaşandığını söyledi.
Anne ve babaların büyük fedakarlıklarla yetiştirdiği evlatlarını büyük gururla asker ocağına gönderdiğini belirten Tuğgeneral Fındıkoğlu, eğitimlerini başarıyla bitiren bu gençlerin yemin ederek Türk Silahlı Kuvvetlerinin ayrılmaz parçası olan Hava Kuvvetleri Komutanlığı saflarına katıldığını anlattı.
Tuğgeneral Fındıkoğlu, yemin eden Mehmetçiklerin, vatana hizmet sırasının kendilerinde olduğunu bildiğini, gururlu duruşlarının ise Mustafa Kemal'in askerleri olmalarından kaynaklandığını ifade ederek, şöyle devam etti:
''Türk ulusunun bağımsızlık karakterini çok iyi bilen, Kurtuluş Savaşı'nı ordu-millet kavramıyla gerçekleştiren Mustafa Kemal'in askerleri olmak, onun kurduğu ulus devlet, üniter devlet ve laik devlet esaslarına dayanan Türkiye Cumhuriyeti'nin askerleri olmak, tarih yazmış bu ulusun karakterini kavrayamayan, vatanı bölme çabasındaki iç ve dış unsurlara karşı mücadele veren Türk Silahlı Kuvvetlerinin askerleri olmak, Mehmetçiklerin gurur ve mutluluğunun temelidir.''
Yemin eden askerlerin beş hafta süren başlangıç eğitimi sürecinde sadece verilen eğitimi değil, aynı zamanda asker, koğuş, manga arkadaşlığının oluşturduğu paylaşma ve yardımlaşma duygularını yaşadığını anlatan Tuğgeneral Fındıkoğlu, bu ortamın sağladığı arkadaşlıkların kalıcı olacağına inandığını kaydetti.
Erler adına yapılan konuşma sonrası yaş kütüğüne plaket çakan ve Tugaya ilk katılan ere, Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe tarafından ödülü verildi. Başlangıç eğitimi döneminde başarılı olan 5 er ise ödüllerini Tuğgeneral Fındıkoğlu'ndan aldı.
 ''Atatürk'ün Gençliğe Hitabı'' ile ''Gençliğin Atatürk'e Cevabı''nın okunmasının ardından askerlerin yemin etmeleri ve sancağın tören alanından ayrılmasıyla sona eren yemin törenine, Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, Cumhuriyet Başsavcısı Cemil Kuyu, iş adamları Rıza ve İsmet Güral, bazı daire müdürleri, asker aileleri ve diğer davetliler katıldı.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com