'' 2. Basamak sağlık hizmetlerine önem vereceğiz”

'' 2. Basamak sağlık hizmetlerine önem vereceğiz”
Eskişehir Devlet Hastanesi'ne yeni atanan Başhekim Kazım Sarıcı, '2. basamak sağlık hizmetlerine önem vereceklerini söyledi.

Eskişehir Devlet Hastanesi'ne yeni atanan Başhekim Kazım Sarıcı, '2. basamak sağlık hizmetlerine önem vereceklerini söyledi.

Eskişehir Devlet Hastanesi'ne yeni atanan Sarıcı, yaptığı ilk basın toplantısında birinci sağlık hizmetlerinde fazla bir sıkıntının olmadığını kaydederek, 'Ancak, ikinci sağlık hizmetlerimiz biraz geri planda kalmış. Bu konuda çalışmalar yapmamız gerekiyor. Psikiyatri hastanesi kurmak için çalışmalar yapıyoruz. İlk planda Zübeyde Hanım Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ni psikiyatri hastanesi dönüştürme projemiz var. Bu hastanenin güzelde bir bahçesi var. Hastalara yararlı olacağını düşünüyoruz. Tabii ki 2. sağlık hizmeti denince aklımıza sadece psikiyatri gelmesin, anemi hastalığı içinde bir çalışmamız olacak ve bu sadece Eskişehir'e özgü bir durum olmayacak. Türkiyeden şehrimize hastalar gelecek. Eskişehir Hastaneleri, gelecek olan hastaları karşılayacak durumdalar'' dedi.
Eskişehir Sağlık Müdürü Uz. Dr. Hüseyin Seyhan Fidan da yeni göreve başlayan Başhekim Sarıcı'yı makamında ziyaret etti. Fidan burada yaptığı açıklamada, 'Tüm Türkiye'de eski binalarda bulunan hastaneler artık yerini modern binalara bırakıyor. Eskişehir'de bu konuda hastanelerini yenileyerek hastalarına daha iyi hizmet vermeyi planlıyor. İlk adım olarak Yunusemre Devlet Hastanesi bahçesine yeni bir ek hastane yapılacak. 2011'de Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından inşaatına başlanacak bu hastananin daha kısa zamanda tamamlanarak hizmete girmesini hedefliyoruz' diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com