2 bin 200 öğrenciye kırtasiye yardımı

2 bin 200 öğrenciye kırtasiye yardımı
Kütahya'nın Gediz ilçesinde, 2009-2010 eğitim-öğretim yılında ders başı yapan 2 bin 200 muhtaç durumdaki öğrenciye Gediz Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) tarafından kırtasiye yardımı yapılıyor.

Kütahya'nın Gediz ilçesinde, 2009-2010 eğitim-öğretim yılında ders başı yapan 2 bin 200 muhtaç durumdaki öğrenciye Gediz Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) tarafından kırtasiye yardımı yapılıyor.

Eğitime Destek kapsamında Gediz ve çevresinde okuyan dar gelirli İlköğretim öğrencilerine her yıl geleneksel olarak kırtasiye yardımı yapan GTSO, bu yıl yardım çalışmalarını Dayınlar İlköğretim Okulu'nda başlattı.
8. kez gerçekleştirilen kırtasiye dağıtım törenine Gediz Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Seyyid Kutup Özdem, Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy ve Şube Müdürü Zekeriya Ünal, Gediz Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dönmez, Dayınlar İlköğretim Okulu Müdürü Recep Altıntaş ve öğrenciler katıldı.
Törende bir konuşma yapan Gediz Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dönmez, odanın her yıl geleneksel olarak Eğitime Destek Kampanyası çerçevesinde sürdürdüğü yardımların mümkün olan her şekilde devam edeceğini söyledi. Bu yıl ilçede eğitime başlayan 5 bin 501 civarında ilköğretim öğrencisi bulunduğunu belirten Oda Başkanı Mustafa Dönmez, hazırladıkları 2 bin 200 kırtasiye paketinin bin 960'ını Gediz'de, 240'ını da odanın çalışma alanı içersinde bulunan Şaphane İlçesi'nde eğitim gören dar gelirli öğrencilere dağıtılacağını ifade etti. Başkan Dönmez, “Her yıl düzenlediğimiz bu yardımı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile ortaklaşa yapıyoruz. Öğrencilerimizi sevindirmekten büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.
İlçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Eğitime verdikleri destekten dolayı oda yönetimine teşekkür etti. Kaymakam Çorumluoğlu, “Yapılan bu yardımla ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin kırtasiye malzemeleri karşılanmış oldu. Muhtaç öğrencilerimizin giyim yardımlarını ise Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı kanalı ile biz karşılayacağız” dedi.
Oda tarafından alınan bir adet dizüstü bilgisayarın Kaymakam Çorumluoğlu tarafından Dayınlar İlköğretim Okulu Müdürü Recep Altıntaş'a teslim edilmesinden sonra tören sona erdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com