2 bin 995 Euro'luk Kalem İçin 40 Türk Sırada!

2 bin 995 Euro'luk Kalem İçin 40 Türk Sırada!
John Lennon'ın özel kalemi için 40 Türk sıraya girdi..

John Lennon'ın adına çıkartılan çok özel Montblanc kalemden sadece 45 tane getirilecek.

Beatles'ın efsane üyesi John Lennon'ın 70'inci doğumgünü için John Lennon Limited Edition'ı çıkartan Montblanc fiyatı 2 bin 995 Euro'luk 1940 adet üretilecek bu kalemlerden 45'ini Türkiye'ye getirecek. Bu 45 kalem için şimdiden 40 Türk "Ben de almak istiyorum" diyerek sıraya girdi.

1940 TANE ÜRETİLECEK
Yaşasa 70 yaşına girecek olan Beatles'ın efsane üyesi John Lennon'ın anısına, yine Lennon'ın adını taşıyan Eğitim Turu Otobüsü'ne katkı sağlamak üzere John Lennon Limited Edition, kalem koleksiyonu çıkartan Montblanc fiyatı 2 bin 995 Euro'luk bu kalemlerden 1940 adet üretecek. 45'ini Türkiye'ye getirecek. Bu 45 kalem için şimdiden 40 Türk "Ben de almak istiyorum talebini iletti. Montblanc Satıştan Sorumlu Başkan Yardımcısı Sönke Tornieporth," Biz henüz Türkiye'de herhangi bir kültürel obje ya da kişi için özel bir seri çıkartmadık. Ama ülkenin önemini ve bizim yaratıcılığımızı düşününce, ‘Neden olmasın' diyorum" dedi.

Montblanc Türkiye temsilcisi ROTAP Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Bal'ın verdiği bilgielre göre John Lennon anısına iki farklı seri çıkacak. Türkiye'ye John Limited Special Edition serisinde bulunan ve fiyatı 571 Euro ile 775 Euro arasında dğeişen kalemlerden Türkiye'ye 150 adet getirilecek. Türkiye'de çok sayıda Montblanc tutkunu olduğunun ifade eden Bal, "Türkiye'de John Lennon ile yetişmiş, John Lennon'u dinlemiş çok
büyük bir kitle var. Emin olun ki onlar bu kalem serisi ile ilgilenmeye çok önceden başladılar" diyor.

Öncelikle Special Edition Serisi'ndeki her kalemden 20 Euro John Lennon Eğitim Turu otobüsüne aktarılacak. 1940 serisinde ise her bir kalemin satışından elde edilecek gelirden adet başına 45-75 Euro'su yine John Lennon Eğitim Turu otobüsüne gidecek.

9 AYDA 1 YILLIK SATIŞ
Türkiye'deki dengeli büyümenin her sektörde olduğu gibi, lüks kalem, saat ve aksesuarda da kendini hissettirdiğini dile getiren Bal "2009'da hedefimizin üstünde ciro yakaladık. 2008'i aştık. Montblanc'nın dünya satış sıralamasında ilk 15 ülke arasında yer alıyoruz. Avrupa'da ise Fransa ve İsveç'in ardından satış bakımından üçüncü sıradayız. 2010 yılının ilk 9 ayında 2009 yılının cirosu gerçekleştirdik. Bu seri ile büyüme hızımız ivme kazanacak" dedi.

İlk Limited Edition ürününü 1991 yılında çıkartan Montblanc'in Başkan Yardımcısı Sönke Tornieporth "Dünyada her geçen yıl bu özel ve limitli sayıda üretilen ürünlere talep artıyor. Türkiye'de bu koleksiyonerlerin sayısı hâlâ küçük ama bu ürünlere olan talep büyük hızla artış gösteriyor. Sonuçta limitli ürünler her zaman iyi bir yatırımdır ve değeri de hızla artıyor. Bu nedenle limitli sayıda ürettiğimiz ürünler oldukça çabuk tükeniyor" dedi.

TÜRKİYE'DE MAĞAZA AÇACAK
Ürünlerini ‘Pahalı değil değerli' olarak nitelendiren Montblanc'in Türkiye'de bugüne kadar sattığı en pahalı ürün 200 bin Euro değerinde bir kalem... Türkiye'nin Montblanc için önemli bir rol oynadığını ifade eden Sönke Tornieporth, "Türk müşterilerinin zevkleri uluslar arası moda ile kültürel tasarımları bir arada içeriyor" dedi. Türkiye'nin büyüme hızı ve potansiyeli nedeniyle bir butik daha açmak istediklerini dile getiren Söke "Türkiye'de yeni alışveriş merkezleri yapılıyor. Biz de buralarda yer almak ve pozisyonumuzu daha da güçlendirmek istiyoruz" diye konuştu.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com