2 bin dekar alan kül oldu

2 bin dekar alan kül oldu
Afyonkarahisar'da çıkan yangında büyük bölümü anız ve kuru ot olan yaklaşık 2 bin dekarlık alan kül oldu.

 Afyonkarahisar'da çıkan yangında büyük bölümü anız ve kuru ot olan yaklaşık 2 bin dekarlık alan kül oldu. Termal tatil köyündeki villalar tahliye edilirken, yangının NATO'nun akaryakıt tesislerine ulaşmadan kontrol altına alınması faciayı önledi.
Edinilen bilgiye göre, saat 18.00 sıralarında Afyonkarahisar-Kütahya karayolu Gecek Kaplıcası yakınlarında henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangın, rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüdü. Gecek sırtlarındaki kuru otları ve ağaçları saran alevler Ömer Kaplıcası'na doğru ilerleyince Ömer Termal Tatil Köyü'ndeki villalar tahliye edildi. Yangına Afyonkarahisar Orman İşletme Müdürlüğü, Afyonkarahisar Belediyesi itfaiyesi ve civardaki tüm beldelerin itfaiye ekipleri müdahale etti. Yangın, köylüler ve
termal tesis çalışanlarının da katıldığı çalışmalar sonucu yaklaşık 2 saatte kontrol altına alındı. Yangın nedeniyle tatil köyünün üzeri dumanla kaplanırken, yangının NATO'nun akaryakıt tesislerine ulaşmadan kontrol altına alınması faciayı önledi. Yangında büyük bölümü anız ve kuru ot olan yaklaşık 2 bin dekarlık arazi kül oldu.
Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com