2 Bin Lira Maaşla İşçi Bulamıyoruz!

2 Bin Lira Maaşla İşçi Bulamıyoruz!
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, kamudaki ücret ve istihdam durumu ile ilgili itirafta bulundu..

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, kamudaki ücret durumu ile ilgili bir itirafta bulunarak, "Devlet işine, devlet memuriyetine, ayda aşağı yukarı 2 bin liranın üzerinde bir gelire gelmiyorlar" dedi. TBMM Genel Kurulu'nda milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Türkiye'de genel anlamda bir sağlık personeli yetersizliği olduğunu söyledi. Akdağ, "Biz fizyoterapist kadrosu açıyoruz ama fizyoterapistler gelmiyor. Yani devlet işine, devlet memuriyetine, ayda aşağı yukarı 2 bin liranın üzerinde bir gelire gelmiyorlar" diye konuştu.

KAMUYA GETİRMEKTE ZORLANIYORUZ
Özlük haklarında hiçbir sıkıntı olmadığını anlatan Akdağ, "Sadece fizyoterapistler sayıca çok az oldukları için, piyasada 4 bin lira, 5 bin lira para kazanıyorlar. Öyle bir sıkıntı var. Onun için onları kamuya getirmekte zorlanıyoruz. Bunun çözümü nedir? Bunun çözümü fizyoterapiste kamuda 5 bin lira maaş ödemek değildir, bunun çözümü Türkiye'de fizyoterapist sayısını artırmaktır. Bunu da artırmaya çalışıyoruz. Yani bu gerçekleri Meclis kürsüsünden söyleyeceğiz, siz söyleyeceksiniz, biz söyleyeceğiz, üniversitelerimiz gereğini yerine getirecekler, fizyoterapist yetiştireceğiz" dedi.

ÇATI KANUN HAZIRLANIYOR
Sağlık Bakanlığı'nda bir çatı kanun, çerçeve kanun hazırladıklarını ifade eden Sağlık Bakanı, "Bir, klasik devlet memuriyeti; iki, sözleşmeli pozisyon Bu sözleşme pozisyondan vazgeçemeyiz. Sözleşmeli pozisyondan vazgeçersek, biz Türkiye'nin birçok bölgesine sağlık personeli gönderemeyiz ve vatandaşlarımıza bu hizmeti sunamayız" diye konuştu.

Gazete Habertürk
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com