2. Bomba Futbola Düştü!

2. Bomba Futbola Düştü!
Futbola 2. bomba düştü, ortalık toz duman...

Futbola 2. bomba düştü, ortalık toz duman... Kasımpaşaspor Kulübü Basın Sözcüsü Süha Sidal’ın geçtiğimiz günlerde “Menajerlik yapan bazı futbolcular, takımımızdaki oyuncuları kafasını karıştırıyor” diyerek Yekta gibi bazı oyuncuların etki altında bırakılmaya çalışıldığını açıklamasıyla Futbol Federasyonu (TFF) harekete geçti.

BİRÇOK FUTBOLCU HEDEFTE

Federasyon yaptığı soruşturma sonrası ilk olarak Eskişehirspor Teknik Direktörü Bület Uygun ile Kasımpaşalı Murat Şahin ve Çaykur Rizeli Koray Avcı’yı PFDK’ya sevketmişti. Dün ikinci dalga patlak verdi ve TFF bu kez Eskişehirspor’un golcüsü Ümit Karan ile Orduspor’da forma giyen Volkan Arslan’ı talimatlar aykırı biçimde menajerlik faaliyetlerinde bulundukları gerekçesiyle tedbir olarak Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevketti. Federasyon yasadışı menajerlik kapsamında ismi geçen Refleks ve Progol şirketleri ile çalışan tüm futbolculara resmi bir yazı göndererek çalıştıkları menajerlerin isimlerini sordu.

Bu iki menajerlik şirketiyle çalışan belli başlı futbolcular ise şunlar: Mehmet Topuz (F.Bahçe), Sercan, Volkan Şen (Bursa), Gökhan, Nizamettin (Manisa), Murat Ceylan (Gaziantep), Ali Turan, Mustafa Sarp (G.Saray), Fatih, Necip, Ekrem, Hakan (Beşiktaş), Bilica (F.Bahçe), Gökhan Güleç, Ergün Teber, Tjikuzu (Kasımpaşa), Murat (A.Gücü). Öte yandan TFF Yöneticisi Yunus Egemenoğlu, “5 bin tane korsan menajer ve bunların arasında şike olaylarına karışanlar var” dedi.

Kulüpler Birliği ile TFF zirvesi

Yaşanan son gelişmelerin ardından TFF ile Kulüpler Birliği 11 Kasım Perşembe günü bir toplantı yapacak. Toplantıda talimatlara aykırı şekilde yapılan menajerlik faaliyetlerine karşı önlemler görüşülecek.

Şimdi ne olacak?

Futbol Federasyonu’nun harekete geçtiği talimat dışı menajerlik soruşturması kapsamında PFDK’ya sevkedilen teknik direktör ve futbolcuların lisansları tehlikede. Mesela TFF, Bülent Uygun’u teknik direktör talimatının 13. maddesinin F bendinde yer alan “Futbolcu transferinde menfaat karşılığı aracılık etmek” maddesinden sevketti. Uygun bu maddeye göre ceza alırsa teknik direktör lisansını bile kaybedebilecek.

PFDK’ya sevkedilen futbolcular için de lisans iptali gibi ağır bir cezanın yanı sıra 6 ay ya da 1 yıl gibi hak mahrumiyetleri cezası da gündeme gelebilecek. Menajerlerin ise yasa dışı eylemlerinin tespiti halinde sözleşmeleri iptal edilecek.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com