2 Çocuğu Gözümün Önünde Öldürdü!

2 Çocuğu Gözümün Önünde Öldürdü!
Hollandalı Yönetmen George Sluizer, Ariel Şaron'un iki Filistinli çocuğu öldürdüğüne bizzat şahit olmuş..

Tüyler ürperten olayı anlatan Yönetmen Sluizer'den "1982 yılında Sabra ve Şatilla kamplarında Şaron'un 2 ve 3 yaşındaki Filistinli çocukları kendi tabancasını çekerek öldürdüğünü gördüm" açıklaması geldi.

George Sluizer, Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da gerçekleştirilen Uluslararası Belgesel Filmleri Festivaline Filistin halkının yaşantısını anlatan 'Vatan' belgeseliyle katıldı. Sluizer, belgesel filminde Sabra ve Şatilla'da şahit olduğu trajik bir olaya yer verdi.

UMURSAMADI

Sluizer El Cezire televizyonuna yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Sabra ve Şatilla kampındayken gazetecilik yapma izni almak için, iki İsrail subayının eşliğinde Şaron'un yanına gittim. Etrafımızda oyun oynayan iki ve üç yaşlarındaki çocuklardan başka kimse yoktu. Burada Şaron'un tabancısını çekip, ilk çocuğa ateş açtığını ve çocuğun yere düştüğünü gördüm. Sonra tabancasını ikinci çocuğa çevirip ateş açarak çocuğu öldürdü. Bunu net olarak görüyordum. Şaron bunu umursamadı ve dünyaya anlatmamızdan çekinmedi." dedi.

SİLİNMEYEN BİR ETKİ BIRAKTI

Hollandalı Yönetmen; "Üzerimde silinmeyen bir etki bırakmasına rağmen, bu olayı anlatmayı düşünmüyordum. Fakat şimdi anlatmamın birinci nedeni, İsrail varlığının, Filistin halkına yönelik uygulamalarına öfkelenmem, ikinci nedeni ise, yaşadığım bilinç kaybı nedeniyle ölüme çok yaklaşmam ve benim için her şeyin önemsiz hale gelmesidir" şeklinde konuştu.

Hollandalı Yönetmen Sluizer "Vatan" belgeselinde Filistin halkının durumu ve son 30 yılda yaşadığı acıları ve 1973 yılında görüntülerini çektiği iki Filistinli ailenin yaşantısını ele alıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com