2 general daha Esad'den kaçtı

2 general daha Esad'den kaçtı
Suriye'deki olaylardan kaçan aralarında 2 tuğgeneralin de bulunduğu 227 Suriyeli Türkiye'ye sığındı.
Reyhanlı ilçesine bağlı Kuşaklı, Bükülmez ve Kavalcık köyü sınırına minibüs, otomobil ve kamyonetlerle gelen Suriyeliler, daha sonra Türkiye'ye geçti. 
 
Sınırdan ambulanslarla alınan 3 yaralı Antakya ve Reyhanlı Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.
 
Sınırdaki işlemlerinin ardından 2 tuğgeneral ve ailesi Apaydın kampına, diğerleri ise Şanlıurfa'ya gönderildi.
 
Durumu ağır olan bir Suriyeli Reyhanlı Devlet Hastanesi'nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Hayatını kaybeden Suriyeli, yakınları tarafından defnedilmek üzere Reyhanlı ilçesine bağlı Bükülmez köyünden Suriye'ye götürüldü.
 
320 Suriyeli Türkmen Türkiye'ye sığındı
 
Suriye'nin Lazkiye kentindeki köylerde çatışmadan kaçan Türkmenler'den 320'si daha Hatay'ın Yayladağı İlçesi'nden sınırı geçip, Türkiye'ye sığındı. 2 günde Türkiye'ye gelen Türkmen sayısı bin 170 kişiye ulaştı.
 
Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'a bağlı ordu birlikleri 3 gün önce Lazkiye kentinde Türkmenlerin yaşadığı yaklaşık 20 köyde muhaliflerle çatışmaya başladı. Lazkiye'nin Keldz, Abraklı, Cümeren, Gebere köylerinde yaşayan 320 Türkmen, dün gece Hatay'ın Yayladağı İlçesi'ne bağlı Kızılçat ve Topraktutan köyleri yakınından sınırı geçip, Türkiye'ye sığındı.
(NSK)
 
Sınırda Türk askerleri tarafından karşılanan Suriyeli Türkmenler, Yayladığı 2 No'lu Çadır Kent'e yerleştirildi. 2 gün içinde Türkiye'ye gelen çoğunluğu kadın ve çocuk Türkmenlerin sayısının bin 170 kişiye ulaştığı belirtildi. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com