2 günde 15 kadın şikayetçi oldu!

2 günde 15 kadın şikayetçi oldu!
Adana'da iki günde yaklaşık 15 kadın eşi, boşandığı eşi ve sevgilisi tarafından darp edildiği için şikayetçi olurken, kadınların 'ev geç geldin', 'su getirmedin', 'yemeğe tuzu fazla attın' gibi bahanelerle darp edildiği ortaya

Adana'da son iki günde eşinden, boşandığı eşinden ve sevgilisinden şiddet gördüğü için polis merkezlerine başvuran kadın sayısı 15'i geçti. polise başvuran kadınların dayak yemesinin sebepleri de bir hayli ilginç. Kimi erkek eşini yemeğe fazla tuz attın diye, kimi eve geç geldin diye, kimi ise çocuklara bakmadın diye darp ediyor.

Şikayetlerin 4'ü ise aldatıldıklarını öğrenen kadınlardan. Eşine "Neden beni aldatıyorsun sana nur topu gibi çocuklar verdim benim neyim eksik" dediği için kocası, kadını susturmak için darp ediyor. Kadınlardan biri de kuma getiren eşine karşı çıktığı için darp edildi. Bir başka kadın ise kocası tarafından çok konuştuğu ve su getirmediği için darp edildi.

Son günlerde basında kadına yönelik şiddetin yer almasıyla birlikte bilinçlenen kadınlar artık şiddete maruz kaldığı zaman polis merkezine şikayette bulunuyor. Bu oran dayak yiyen kadınların çok az bir dilimini oluştursa da artık kadın "Kocamdır sever de döver de" demeyerek eşinden şikayetçi olmaya başladığı görülüyor.

Polis ise daha önce "Bu aile içi mesele gidin evinizde halledin" demek yerine yasal prosedürü başlatarak şikayetçi olan kadının haklarını koruyup konuyu adliyeye intikal ettiriyor.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com