2 Kişi Boştan Yere Öldü!

2  Kişi Boştan Yere Öldü!
Mardin Mazıdağı'na bağlı Yeşilköy'de biriken yağmur suyunun tahliyesi yüzünden çıkan çatışmada 2 kişi öldü, 3'ü ağır 10 kişi yaralandı.

Mardin'in Mazıdağı İlçesi'ne bağlı Bilge Köyü'nde iki yıl önce 44 kişinin yaşamını yitirdiği katliamın ardından aynı ilçeye bağlı Yeşilköy'de iki aile arasında çıkan çatışma yürekleri ağza getirdi. Çatışmada 2 kişi öldü, 10 kişi yaralandı.
Yeşilköy'de aralarında geçimsizlik olan Tunç ve Akak aileleri, biriken yağmur suyunun tahliyesi ve okul duvarının yıkımı nedeniyle tartıştı. Tartışma kısa sürede çatışmaya dönüştü. Uzun namlulu silahların da kullanıldığı çatışmada Musa Tunç (46) ve Boze Tunç (51) yaşamlarını yitirdi. Durumu ağır olan Ahmet Akak, Azize Doğu ve Alaattin Akak Diyarbakır'daki hastanelere sevk edilirken, 7 kişi Mazıdağı ve Mardin'deki hastanelerde yapılan tedavilerinin ardından taburcu edildi.
 

GERGİNLİK SÜRÜYOR

Jandarma, ikinci bir Bilge Köyü katliamının yaşanmaması için Yeşilköy'de sıkı önlemler aldı. Kimlik kontrolü ve üst araması yapıldıktan sonra köye giriş- çıkışlara izin veriliyor.
Olaydan sonra silahıyla birlikte kayıplara karışan zanlıların yakalanması için çalışmalar devam ederken 2 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. Köye gelenler, kimlik kontrolü ve üst araması yapıldıktan sonra girişine izin veriliyor.
Mazıdağı İlçesi'ne bağlı Bilge Köyü'nde 4 Mayıs 2009 tarihinde Cumhuriyet tarihinin en büyük katliamlarından biri yaşanmış, 44 kişi hayatını kaybetmişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com