2 kişiyi öldürdü, hatırlamıyor!

2 kişiyi öldürdü, hatırlamıyor!
Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde 4 ay önce arazi anlaşmazlığı nedeniyle tartıştığı kişilerin oturduğu kahveye pompalı tüfekle rastgele ateş açıp, 2 kişiyi öldürmek 5 kişiyi de yaralamaktan hakkında dava açılan 64 yaşındaki Mehmet Sevim, ilk kez hakim
İfadesinde olayı hatırlamadığını, evde otururken jandarmaların silah doğrultarak kendisini gözaltına aldığını belirten Sevim, 2 kişiyi öldürdüğü 5 kişiyi de yaraladığını karakolda öğrendiğini, bu kişileri nasıl öldürdüğünü hatırlamadığını söyledi.
 
Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Söğütalan köyünde geçtiğimiz Mart ayında arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan kavgada Mehmet Sevim, evinden getirdiği pompalı tüfekle tartıştığı kişilerin oturduğu kahvehaneye rasgele ateş açtı. Olayda, kahvehanede bulunan 3 çocuk babası 63 yaşındaki Kadir Yılmaz ve 2 kızı bulunan 55 yaşındaki Hasan Yılmaz olay yerinde öldü. Saçmaların vucutlarının çeşitli yerlerine isabet eden 62 yaşıındaki Nurettin Tuna ve 72 yaşındaki Mehmet Aytekin ağır, 57 yaşındaki Üzeyir Koz, 67 yaşındaki Mehmet Ayaz, 33 yaşındaki Sedat Aytekin ise hafif yaralandı. Olayın ardından kaçan Mehmet Sevim, jandarma ekipleri tarafından yakalandı. Mahkemeye çıkartılan Sevim tutuklandı.
 
"2 KİŞİYİ ÖLDÜRDÜĞÜMÜ KARAKOLDA ÖĞRENDİM"
 
Hakkında, Bursa 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde öldürdüğü kişiler için iki kez ömür boyu ve yaraladığı 5 kişi için de toplam 108 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan Mehmet Sevim'in yargılanmasına başlandı. Çıktığı ilk duruşmada 2 kişiyi öldürüp 5 kişiyi yaraladığını hatırlamadığını söyleyen Mehmet Sevim, "Hakim bey, kaymakamlığın benden izin almadan piknik alanına dönüştürüp, dikili ağaçlarını kestiği arazimde bulunan tarım malzemelerim yerinde yoktu. Durumu jandarmaya bildirdim. Olay günü jandarma köy kahvesinin önünde bana, tarım malzemelerinin sağlık ocağını bahçesinde durduğunu söyledi. Kahvede oturan bazı kişiler buna güldü. Beni aptal yerine koydular. Kendilerine tepki gösterdim o kadar. Sonrasını hatırlamıyorum. Evime gelen jandarma silah doğrultarak beni gözaltına aldı. Karakolda ise 2 kişiyi öldürüp 5 kişiyi ise yaraladığımı söylediler" dedi.
 
Öldürülen Kadir ve Hasan Yılmaz'ın yakınlarının dinlenmesiyle devam eden duruşma, ileri bir tarihe ertelendi. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com