2 Komutan Ziyarete Katılmadı

2 Komutan Ziyarete Katılmadı
Komutanların Hasdal Askeri Cezaevi ziyaretine hangi komutanlar katılmadı? Katılmama sebepleri neydi?

Genelkurmay'ın Balyoz sanıklarını ziyaretinde Hava Kuvvetleri Komutanı Aksay ile Jandarma Genel Komutanı Özel'in bulunmadığı öğrenildi Hasdal Askeri Cezaevi'nde tutuklu bulunan "Balyoz Darbe Planı" davası sanıklarının ziyaretine Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay ile Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Necdet Özel'in katılmadığı belirtildi.

127 BALYOZ SANIĞI HASDAL'DA

Balyoz davasında hakkında tutuklama kararı verilen 30'u general ve amiral 101 subayın da aralarında bulunduğu 127 tutuklunun bulunduğu Hasdal Askeri Cezevi'ne Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu ile Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral E. Uğur Yiğit şok ziyarette bulunmuştu. 1. Ordu Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu'nun da eşlik ettiği öğrenildi. Türkiye tarihinde ilk kez 'darbe planlamak' iddiasıyla 30 general ve amiralin tutuklanarak konulduğu cezaevine yine ilk kez TSK en üst düzeyde 'destek' ve 'moral' ziyareti gerçekleştirdi.

10'ARLI GRUPLAR

Ancak, TSK'nın en üst düzeyde gerçekleştirdiği bu ziyarete TSK'nın 4 numaralı komutanı Hava Kuvvetleri Komutanı Hasan Aksay ile 5 numaralı ismi Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Necdet Özel'in katılmaması dikkat çekti. Balyoz davası kapsamında halen tutuklu bulunan sanıkların 15'i Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda görevi amiral, 12'si Genelkurmay Başkanlığı ve Kara Kuvvetleri Komutlığı'nda görevli general, 3'ü ise Jandarma Genel Komutanlığı'na görevli. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu ile Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral E. Uğur Yiğit'in tutuklu general ve subaylarla 10'arlı gruplar halinde görüştüğü öğrenildi. General ve amiralleri, 11 Şubat 2011 Cuma günü Balyoz davasının 13. duruşmasında gece 5 saat süren bir aranın ardından verilen tutuklama kararı öncesi ve sonrasında yaşananları anlattıkları öğrenildi.

Veli Sarıboğa/Sabah

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com