''2. Konuralp Matematik Yarışması''

''2. Konuralp Matematik Yarışması''
Kütahya'da, Özel Konuralp Lisesince ikincisi düzenlenen ''Konuralp Matematik Yarışması''nda (KOMATYA) dereceye girenler ödüllendirildi.

Kütahya ve çevre illerden 79 okuldan 538 öğrencinin katıldığı yarışmada başarılı olan öğrencilere 7 altın, 18 gümüş, 25 bronz madalya verildi.
     KOMATYA'da altın madalya kazanan öğrenciler şöyle:
     ''İbrahim Güngör (Abdurrahman Paşa İlköğretim Okulu), Furkan Yumuşak (Şehitler İlköğretim Okulu), Umut Fidan (Bozüyük Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu), Emre Acar (Tavşanlı Özel Başarı İlköğretim Okulu), Furkan Kırış (Bozüyük Saffet Şeker İlköğretim Okulu), Emin Can Keresteci (İnegöl Atatürk İlköğretim Okulu), Fatih Çekim (Tavşanlı Milli Egemenlik İlköğretim Okulu)''
     Okul Müdürü Enver Kartal, yarışma sonrası yaptığı konuşmada, KOMATYA'nın, evrensel bir dil olan matematiğin gençlere sevdirilmesi, yetenekli olanların teşvik edilmesi ve cesaretlendirilmesi amacıyla organize edildiğini bildirdi.
     Bu yarışmanın rekabet, tanışma, kaynaşma ve şenlik temasıyla yapıldığına işaret eden Kartal, ''KOMATYA'ya katılan öğrencilerimizle 20 Mayısta yarışmamızın sosyal ayağı olan pikniği düzenleyeceğiz. Böylece gençler arasında sosyal bir kaynaşma da sağlamış olacağız'' dedi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com