2 köy hizmet uğruna mahalle olmak istiyor

2 köy hizmet uğruna mahalle olmak istiyor
Kütahya Simav'ın iki köyü hizmet uğruna mahalle olmak için 17 Nisan 2011 Pazar günü sandığa gitmeye hazırlanıyor. Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan, ilçeye yakın Yeşilova ve Hüsüm köylerinin belediyenin hizmetlerinden daha çok yararlanmak için geçtiği

Kütahya Simav'ın iki köyü hizmet uğruna mahalle olmak için 17 Nisan 2011 Pazar günü sandığa gitmeye hazırlanıyor. Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan, ilçeye yakın Yeşilova ve Hüsüm köylerinin belediyenin hizmetlerinden daha çok yararlanmak için geçtiğimiz günlerde kendilerine başvurduğunu ve bu hususta gerekli görüşmelerde bulunduklarını bildirdi.
Her iki köyde 17 Nisan 2010 Pazar günü İlçe Seçim Kurulunun gözetiminde halk oylamasına gidileceğini vurgulayan Başkan Kasım Karahan, sandıklardan çıkacak sonuçlar çerçevesinde hareket edeceklerini kaydetti.
Gelişmeleri yasalar çerçevesinde takip edeceklerini ifade eden Başkan Kasım Karahan, ' Yeşilova ve Hüsüm köyümüzün Simav'ın mahallesi olması halinde mahalle sayımız 16'dan 18'e çıkacak. Simav büyük bir ilçe. Bundan büyük bir mutluluk duyarız. Belediyemizin imkanlarından diğer mahalleler gibi onları da eşit bir şekilde yararlandırırız. Simav olarak her iki köyümüzü de mahallemiz olarak bağrımıza basmaya jeotermal ve kanalizasyon başta olmak üzere cadde ve sokaklarının kilitli beton parke taşı ile döşenmesi, kaldırım, içme suyu, park ve bahçeler gibi pek çok konuda hizmet etmeye hazırız' şeklinde konuştu.
İlçe Seçim Kurulundan alınan bilgiye göre Simav'a mahalle olarak bağlanmak isteyen 582 nüfuslu Yeşilova Köyü ile 172 Nüfuslu Hüsüm Köyünde 17 Nisan Pazar günü saat 08.00 ile 17.00 saatleri arasında referandum yapılacak. Her iki köyde de 2 şer sandık kurulacak. Sonuçları daha sonra Kütahya Valiliğine bildirilecek

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com