2 köy yolu ulaşıma kapandı

2 köy yolu ulaşıma kapandı
Kütahya'da sabah başlayan ve aralıklarla etkili olan kar yağışı, yaşamı olumsuz etkiledi.

Kütahya'da sabah başlayan ve aralıklarla etkili olan kar yağışı, yaşamı olumsuz etkiledi.

KÜTAHYA - Kütahya'da sabah başlayan ve aralıklarla etkili olan kar yağışı, yaşamı olumsuz etkiledi.
Alınan bilgiye göre, Emet ilçesinde 6, Domaniç ilçesinde 2 köy yolu, kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşıma kapandı. İl Özel İdaresi ekipleri, yolların açılması için çalışma başlattı.
Karayolları 145. Şube Şefliğince il merkezini Afyonkarahisar, Eskişehir ve Tavşanlı'ya bağlayan devlet yollarında önlem alındı. Bu yolların bazı kesimlerinde kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşım güçlükle sağlanıyor.
Kütahya il merkezinde yer yer etkisini sürdüren yağış dolayısıyla kar kalınlığı yüksek kesimlerde 10 santimetreye ulaştı.
Merkezi Emet'te bulunan Karayolları 148. Şube Şefliği ekipleri de Emet-Tavşanlı ve Emet-Simav kara yollarında kar ve buzlanmaya karşı çalışma yürütüyor. Emet-Tavşanlı kara yolunun Çökren, Emet-Simav kara yolunun Gölcük mevkilerinde aşırı buzlanma nedeniyle sürücülere yavaş seyretmeleri, araçlarında zincir, takoz ve halat bulundurmaları yönünde uyarılarda bulunuluyor.
Bu arada, Emet ilçe merkezi ile Eğrigöz beldesi arasındaki 12 kilometrelik yolda yağış dolayısıyla meydana gelen aksamalara, Eğrigöz Belediye Başkanı Mehmet Alkan kullandığı traktörle müdahale etti.
Alkan, kullandığı belediyeye ait traktörün arkasına kar kürüme aparatı monte ederek yolu açtıklarını söyledi.
Kar yağışı ve tipinin yolun bazı bölümlerinde ulaşımın aksamasına neden olduğunu belirten Alkan, ''Yoğun kar yağışları ve aşırı buzlanma halinde yolumuzda ulaşım yapılamıyor. Bunun için traktörümüzün arkasına bir kar kürüme aleti monte ederek, belde içi ve Emet'e kadar olan bölümdeki yolları açtım'' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com