2. Lületaşı Fotoğraf Yarışması!

2. Lületaşı Fotoğraf Yarışması!
Eskişehir Sanat Derneği'nce lületaşının fotoğraflanmasına ortam yaratmak amacıyla bu yıl ikincisi düzenlenen 'Lületaşı Fotoğraf Yarışması'na katılmak isteyenlerin eserleri kabul edilmeye başlandı...

Eskişehir Sanat Derneği'nce lületaşının fotoğraflanmasına ortam yaratmak amacıyla bu yıl ikincisi düzenlenen 'Lületaşı Fotoğraf Yarışması'na katılmak isteyenlerin eserleri kabul edilmeye başlandı.

Dernek Başkanı Şehabeddin Tosuner, yazılı açıklamasında, faaliyetleri arasında kentin değerlerine sahip çıkmak, onları tanımak ve tanıtmak olan derneğin fotoğraf sanatçılarının lületaşını daha yakından tanımaları ile bunun fotoğraflanmasına ortam yaratmak üzere ilkini geçen yıl gerçekleştirdikleri yarışmanın bu yıl ikincisini düzenlediklerini kaydetti.

Lületaşının yer altından çıkışından işlenmesine, ustalardan yapılan işler ve yöntemlerine kadar ilgili tüm fotoğraflarla yarışmaya katılabilineceğini ifade eden Tosuner, yarışmanın her yaşta herkese açık olduğunu bildirdi.

Tosuner, katılımcıların en faza 6 fotoğrafıyla yarışmaya iştirak edebileceğini belirterek, şunları ifade etti:

'Baskısı 30x40 santimetre olarak yapılacak fotoğrafların arkasına eser sahibinin adını, soyadını, telefonunu ve elektronik adresini yazması gerekiyor. Fotoğrafların derneğin Deliklitaş Mahallesi Dr. Hilmi Sokak No: 1/C'deki adresine 15 Ağustos tarihine kadar teslim edilmesi zorunlu. Jüri tarafından birinci, ikinci ve üçüncü seçilecek eserlerin sahipleri plaket ve belgeyle ödüllendirilecek. Ödül töreni ve sergi açılışı 2 Eylülde saat 17.00'da Devlet Güzel Sanatlar Galerisi'nde gerçekleştirilecek. Sergi 8 Eylüle kadar açık kalacak. Yarışmaya katılan tüm fotoğraflar sergilenecek. Ayrıca ödül alan fotoğraflar derneğin yayını Eskişehir Sanat Dergisinde yayımlanacak. Fotoğraflar sergi sonunda sahiplerine iade edilecek

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com