2 PKK'lı yöneticiyi deşifre etti!

2 PKK'lı yöneticiyi deşifre etti!
Osman Pamukoğlu PKK'nın başındaki 2 ismi kıyasladı.
Güneydoğu'yu ve PKK terör örgütünü çok iyi bilen Hak ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı Emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu PKK'lı 2 yöneticiyi birbiriyle kıyasladı. PKK geçtiğimiz günlerde Murat Karayılan'ı görevden alarak onun yerine Cemil Bayık’ı getirmişti.
 
Pamukoğlu bu 2 ismin kıyaslamasını yaparak şunları söyledi"Murat Karayılan isimli PKK’lı, eylem alanlarında zayıf, hayalperest ve beceriksizdir. Planlama ve pratiği zayıftır. 1994’de Hakkari doğusu-Şırnak alanında sorumluluk taşımış, üst üste yedikleri darbeler sonucu beceriksizliğinden 6 ay içinde bu görevden alınıp, Şam’a çekilmiş ve Avrupa’ya gönderilmiştir. Yıllar sonra tekrar K.Irak’a getirilmiştir. Cemil Bayık ise Karayılan’la asla kıyas edilemez. 35 yıldır örgütle ve fiilen sahadadır. 90’lı yılların başında Hakkari ve Şırnak’da 340 kilometrelik Zagros, Hakurk, Basyan, Avaşin, Bercela, Metinan, Zap, Haftanin, Sinat kamplarını yönetmiş, eylemlerini planlayıp uygulamıştır. 1991-1992 yıllarında Hakkari’de baskın yaptırdığı karakol sayısı 28’dir."
 
Pamukoğlu'ndan kritik soru
 
Pamukoğlu "Niye Cemil Bayık’ın bu dönemde başa getirildiğini anlayabildi mi acaba kıt ve yavaş işleyen beyinler?’’ diye sordu ve ‘’Türkiye’de rejim tehdit, topraklarımız tehlike altındadır. Ülke hızla bölünmeye gidiyor" dedi. (BCE)
 
Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com